Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Podziękowania Burmistrza Wiednia

Po brutalnym ataku terrorystycznym przeprowadzonym 2 listopada w centrum Wiednia Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski złożył kondolencje na ręce swojego wiedeńskiego odpowiednika Burmistrza Michaela Ludwiga. Za okazane wyrazy solidarności, współczucia i przyjaźni Burmistrz Wiednia podziękował Prezydentowi w swoim liście.

Fot. https://www.wien.gv.at/
https://www.wien.gv.at/

Zobacz treść listu Burmistrza Wiednia [PDF]

Zobacz tłumaczenie listu [PDF]

Burmistrz Michael Ludwig napisał:

W imieniu wszystkich mieszkańców Wiednia pragnę serdecznie podziękować za Pana słowa współczucia i solidarności w tym trudnym dla nas czasie.

Podstępny atak terrorystyczny wymierzony w nasze wolne, demokratyczne i otwarte społeczeństwo głęboko zranił nasze miasto. Moje myśli są z ofiarami, ich rodzinami i bliskimi. W obliczu żałoby i przerażenia chcę zapewnić wszystkich w Wiedniu oraz naszych przyjaciół w Europie jak i całym świecie: nie zboczymy z drogi demokracji. Nie pozwolimy na to, aby tchórzliwy terror zniszczył oparte na szacunku współżycie i spójność społeczną w naszym mieście.

Fala międzynarodowej solidarności i słowa otuchy naszych przyjaciół dają nam siłę oraz mocne poczucie przynależności do rodziny miast, które się wspierają i sobie wzajemnie pomagają. Wiemy, że solidaryzują się z nami wszyscy, którzy bronią demokracji. Za to szczególnie dziękuję.

Wiedeń miłuje pokój, jest miastem otwartym, bezpiecznym i różnorodnym. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby nasi mieszkańcy i goście odzyskali na nowo poczucie bezpieczeństwa i zaufania. Wiedeń nadal pozostanie kosmopolitycznym miastem spójności społecznej i wspólnotowości.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat