Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Konsul Generalny Austrii oficjalnie w Krakowie

23 stycznia 2020 r w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa gościł Philipp Charwath, nowo powołany Konsul Generalny Austrii.

Fot. Wiesław Majka
Wiesław Majka

Spotkanie miało charakter kurtuazyjny, lecz głównym tematem było ponowne otwarcie Konsulatu Generalnego Austrii w Krakowie przy ul. Krupniczej 42 zaplanowane na wtorek 28 stycznia 2020 r. z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Prezydenta Austrii Alexandra Van der Bellen.

Kraków intensywnie współpracuje z dwoma miastami w Austrii: Wiedniem i Innsbrukiem. W relacjach krakowsko-wiedeńskich aktywną rolę pełnią spółki miejskie, których bezpośrednie kontakty służą wymianie doświadczeń i rozwiązań w wielu dziedzinach zarządzania miastem.

Współpraca Krakowa i Wiednia

Współpraca Krakowa i Innsbrucka

W zakresie działań konsulatu znalazły się województwa małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie. W poprzednich latach Philipp Charwath pełnił m.in. funkcje zastępcy szefa misji w Stałym Przedstawicielstwie Austrii przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Yorku, Przewodniczącego Komisji Rozwoju Społecznego ONZ oraz zastępcy szefa misji w Ambasadzie Austrii w Dakarze.

Z wykształcenia jest historykiem i anglistą-amerykanistą.

Zobacz zdjęcia ze spotkania w OTOFOTOKronice Miasta Krakowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2020-01-23
Data aktualizacji: 2020-01-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat