Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wizyta Konsula Honorowego Indonezji

W czwartek, 16 stycznia br. Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z Konsulem Honorowym Republiki Indonezji w Krakowie Marianem Skrzypcem.

Fot. W. Majka - UMK

Spotkanie miało charakter kurtuazyjny. Rozmawiano o perspektywach rozwoju kontaktów stolicy Małopolski z Indonezją, w obszarze biznesu, turystyki, nauki i edukacji (ze szczególnym uwzględnieniem współpracy uniwersyteckiej), jak również  kultury. Położona w Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii Indonezja jest największym wyspiarskim państwem świata o wielkim bogactwie geograficznym i kulturowym. Gospodarka tego kraju rozwija się niezwykle dynamicznie. Według rankingów plasuje się  ona w chwili obecnej na 8 miejscu w skali globalnej. Pan Konsul Skrzypiec podkreślał podczas spotkania, że jednym z jego kluczowych zadań będzie promowanie i rozwój kontaktów gospodarczych Krakowa i Indonezji. Działaniom na rzecz zacieśnienia współpracy podejmowanym przez Konsulat na szczeblu lokalnym oraz przez Ambasadę Indonezji sprzyjać będzie fakt, iż w 2020 r. przypada 65. rocznica nawiązania relacji dyplomatycznych obu krajów. 

Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie rozpoczął oficjalną działalność 19 listopada 2019 r. i mieści się przy ul. Krupniczej 5/1. Warto podkreślić, że jest to pierwsze nie tylko w naszym kraju ale w Europie przedstawicielstwo dyplomatyczne Indonezji prowadzone przez Konsula Honorowego.

Konsul Honorowy Indonezji Marian Skrzypiec jest przedsiębiorcą. Działa także w ramach organizacji społecznych. Założył Fundację Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Fundację Nestor i Fundację Numery Twoich Przyjaciół 998-112.

 

spotkanie z Konsulem Indonezji

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2020-01-17
Data aktualizacji: 2020-01-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź