Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Międzynarodowa Konferencja CEwater

W dniach 22-24 kwietnia 2024 r. w Zakładzie Uzdatniania Wody Kraków – Bielany odbyła się Międzynarodowa Konferencja – Woda i Ścieki w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym (CEwater).

kran i kapiąca woda - zdjęcie ilustracyjne
Fot. pixabay.com

Organizatorem wydarzenia była Pracownia Surowców Biogenicznych Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk (IGSMiE PAN), a współorganizatorem Wodociągi Miasta Krakowa S.A. Konferencja podsumowała projekt pt. „Opracowanie kompleksowych rozwiązań odzysku wody i podnoszenie świadomości o kluczowej roli wody w procesie transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ)” o akronimie „wodoGOZowanie w praktyce”. Jest on realizowany w oparciu o dofinansowanie w ramach Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Celem projektu jest wzmocnienie transformacji w kierunku gospodarki w obiegu zamkniętym w zakresie cyrkularnego gospodarowania zasobami wodnymi.
Podczas konferencji omówiona została problematyka i sposoby gospodarowania wodą i ściekami oraz przedstawione były najlepsze praktyki wdrażania gospodarki w obiegu zamkniętym w sektorze gospodarki wodno-ściekowej w ramach rozwiązań organizacyjnych, technologicznych i edukacyjno-informacyjnych. W programie spotkania znalazły się prezentacje oraz sesje panelowe. Streszczenia referatów (w języku angielskim i polskim) zostały włączone do materiałów konferencyjnych.

Udział w Międzynarodowej Konferencji CEwater był bezpłatny.

Szczegółowe informacje o konferencji (w języku angielskim) dostępne są na stronie internetowej wydarzenia: https://www.cewater.eu/.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2024-04-08
Data aktualizacji: 2024-04-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź