Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowski jarmark świąteczny wśród najciekawszych na świecie

Smaki i zapachy świąt najłatwiej poznać na bożonarodzeniowych jarmarkach. Do odwiedzenia tego krakowskiego zachęca amerykańska stacja CNN, która uznaje go za jeden z najciekawszych na świecie i największych w Europie. Podobnego zdania są eksperci niemieckiego "Die Welt", którzy stawiają krakowski jarmark na czele europejskiego rankingu.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie
Fot. B. Świerzowski - Urząd Miasta Krakowa

Jarmark rozpocznie się już 24 listopada i jak co roku wzbogaci niepowtarzalny klimat naszego miasta. W zestawieniu najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych, do których odwiedzenia zachęca turystów CNN, znalazły się także propozycje m.in. z Londynu, Budapesztu, Helsinek oraz Singapuru, Toronto czy Nowego Jorku.

Jarmark w stolicy Małopolski został doceniony m.in. za świąteczny nastrój i oprawę. Unikatowa architektura miasta, regionalne tradycje oraz występy zespołów ludowych z muzyką na żywo robią największe wrażenie na gościach. Stoiska lokalnych, a także zagranicznych kupców i rzemieślników sprzyjają świątecznym zakupom oraz odkrywaniu nowych smaków.

Kupcy oferują szeroką gamę świątecznych produktów, takich jak bańki ręcznie malowane, ozdoby choinkowe, artykuły dekoracyjne, stroiki świąteczne, wyroby ceramiczne, wyroby z drewna, wełny, sukna, szkło artystyczne, biżuteria, pamiątki, pocztówki, kalendarze. Gościć będziemy też kupców z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier, którzy sprzedawać będą m.in. wędliny, sery i kiełbasy, chleb, biżuterię z tkanin i drewna, rękodzieło z lnu i wełny, upominki, ceramikę itp.

Z kolei eksperci niemieckiego "Die Welt" uznają krakowski jarmark za najbardziej atrakcyjny i najtańszy w Europie. Tuż za naszym miastem w niemieckim rankingu plasuje się Praga.

W zeszłym roku krakowski jarmark został doceniony m.in. przez brytyjski dziennik "The Times", który umieścił go na liście 24 najlepszych świątecznych jarmarków w Europie.

Tegoroczne wydarzenie potrwa od 24 listopada do 1 stycznia 2024 roku.

pokaż metkę
Autor: Patrycja Piekoszewska
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2023-11-14
Data aktualizacji: 2023-11-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź