Międzynarodowy Dzień Młodzieży

Lansuje nowe trendy, swoją kreatywnością i niesubordynacją wzbudza u dorosłych podziw i zgorszenie, przede wszystkim zaś - posiada super moc zmieniania świata. Młodzież – bo o niej mowa – to nasza przyszłość. Szansa na lepsze jutro. Pamiętając o tym, 12 sierpnia obchodzimy z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Młodzieży.

Międzynarodowy Dzień Młodzieży
Fot. Pixabay

Święto to zostało ustanowione 17 grudnia 1999 roku na wniosek Światowej Konferencji Ministrów Odpowiedzialnych za Sprawy Młodzieży. Jego celem jest zachęcenie młodzieży do większej aktywności: działań na rzecz rówieśników i społeczności lokalnej, wolontariatu, wymiany poglądów, przedstawiania władzom swoich krajów własnych pomysłów na rozwiązywanie aktualnych problemów. I nie chodzi tu tylko o problemy młodych, ale ogólnie – o idee do zmieniania kraju i świata na lepsze.  

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Młodzieży, od 2000 r. na świecie organizowane są konferencje, dyskusje, spotkania młodych z przedstawicielami władz, warsztaty, przedsięwzięcia artystyczne czy charytatywne. Wiele zależy od kraju i – oczywiście – pomysłów samej młodzieży, która ma szansę zabłysnąć społecznym zaangażowaniem.

Życzymy młodym dużo kreatywności i odwagi, a starszym – aby umieli słuchać, co młodzież ma do powiedzenia i działać z typowym dla młodzieży zapałem! 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie
POLECAMY