Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Most do Gruzji"

Adres: ul. Bytomska 23, 30-075 Kraków
E-MAIL

stowarzyszenie@mostdogruzji.pl

WWW:

http://www.mostdogruzji.pl

Telefon
Władze

Kamil Słowioczek

Opis

W marcu 2010 roku, dzięki inicjatywie kilkunastu osób, w tym studentów Instytutu Orientalistyki UJ, zostaje formalnie powołane do życia Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Most do Gruzji”. Do maja trwała procedura rejestracyjna w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Organizowane bądź współorganizowane przez nas liczne projekty wpisują się już na trwałe w kulturalną mapę Krakowa: są to m.in. uczty o charakterze tradycyjnej gruzińskiej supry, projekcje filmowe i slajdowiska, spotkania z kulturą gruzińską, wykłady o historii i sztuce gruzińskiej, wymiany studenckie i naukowe. Ogromnie cieszymy się również z zaproszenia nas przez Miasto Kraków do współtworzenia Dni Tbilisi w Krakowie. Mamy nadzieję iż dotychczasowe działania to dopiero podstawy do stworzenia trwałej i prężnej organizacji łączącej Kraków i Tbilisi, Polskę i Gruzję na wielu płaszczyznach.

Od 2010 roku organizujemy w Krakowie „Dni Kultury Gruzińskiej” – zrealizowano już pięć edycji.

Pod koniec 2013 roku udało nam się uruchomić w Krakowie „Centrum Kultury Gruzińskiej”, w którym organizowane są stacjonarne kursy języka gruzińskiego, warsztaty tańca gruzińskiego, chór gruziński itp. W 2018 roku Centrum zmieniło swoją lokalizację i funkcjonuje pod adresem: ul. Bytomska 23 w Krakowie.

pokaż metkę
Data
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Powrót