Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

British Council

Adres: Rynek Główny 6, 30-857 Kraków
E-MAIL

krakow@britishcouncil.pl

WWW:

www.britishcouncil.pl

Telefon
Władze

Alicja Grymek

Godziny otwarcia

Pon.–Pt. 08.30–19.00

Sob. 09.30–13.30

Opis

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Realizujemy nasze działania na sześciu kontynentach i w ponad 100 krajach, codzienne tworząc nowe międzynarodowe możliwości.

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. 

Tworzymy przyjazne, zbudowane na wiedzy porozumienie pomiędzy Wielką Brytanią i innymi krajami. 

Naszym celem jest wnoszenie pozytywnego wkładu w życie mieszkańców Wielkiej Brytanii oraz krajów, z którymi współpracujemy. Dlatego zajmujemy się tworzeniem nowych możliwości, budowaniem relacji i zaufania. 

Realizujemy nasze działania w ponad 100 krajach na całym świecie, w obszarze kultury i sztuki, języka angielskiego, edukacji i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Co roku współpracujemy bezpośrednio z ponad 20 milionami osób, a z naszymi działaniami online, publikacjami i programami radiowymi oraz telewizyjnymi docieramy do ponad 500 milionów osób.

British Council został założony w 1934 roku, jest dobroczynną organizacją Zjednoczonego Królestwa z Przywilejem Królewskim (Royal Charter).

Historia British Council w Polsce sięga 1938 roku. Obecnie prowadzimy działalność w trzech centrach. Każdego roku docieramy do tysięcy uczniów, nauczycieli i wykładowców, liderów społeczeństwa obywatelskiego, naukowców, twórców i przedsiębiorców w Polsce. 

pokaż metkę
Data
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Powrót