Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Włoski Instytut Kultury

ADRES: ul. Grodzka 49, 31-001 Kraków
E-MAIL

iiccracovia@esteri.it

WWW:

https://iiccracovia.esteri.it/IIC_Cracovia/pl/

Telefon
Władze

Ugo Rufino

Opis

Włoski Instytut Kultury w Krakowie, oficjalna włoska instytucja państwowa, ma na celu promowanie i popularyzowanie języka i kultury włoskiej w Polsce poprzez organizowanie wydarzeń kulturalnych sprzyjających wymianie poglądów, promocję sztuki, kultury i nauki.

W głównych miastach pięciu kontynentów aktualnie istnieje i działa 90 Włoskich Instytutów Kultury. Są idealnym miejscem spotkań i wymiany poglądów dla intelektualistów, artystów i innych ludzi kultury, ale również dla wszystkich Włochów, Polaków i przedstawicieli innych narodowości, którzy pragną podtrzymać lub nawiązać kontakty z naszym krajem.

Włoski Instytut Kultury jest nie tylko wizytówką Włoch i żródłem aktualnych informacji na temat tzw. "Systemu Włochy", lecz również spełnia zadanie promowania inicjatyw i działalności mającej na celu współpracę kulturalną. Instytut staje się głównym punktem odniesienia dla społeczności włoskiej za granicą i dla wciąż notującego tendencje wzrostowe na całym świecie, zapotrzebowania na kulturę włoską.

Wspierając działalność Ambasad i Konsulatów, Włoskie Instytuty Kultury znajdują właściwe narzędzia dla promowania wizerunku Włoch jako ośrodka kulturotwórczego od epoki klasycznej aż po dzień dzisiejszy. Włoskie Instytuty Kultury nie tylko organizują wydarzenia kulturalne w różnych dziedzinach (sztuka, muzyka, kino, teatr, taniec, moda, design, fotografia), ale również:

- dają sposobność - tym, którzy tego pragną - poznawania języka i kultury włoskiej poprzez organizowanie kursów, udostępnienie zbiorów Biblioteki, materiałów dydaktycznych oraz prasy;

- nawiązują kontakty i stwarzają sprzyjające warunki dla łatwiejszej integracji włoskich przedsiębiorców i ich udziału w działalności mającej na celu współpracę i wymianę kulturalną na poziomie międzynarodowym;

- dostarczają potrzebnych informacji i wsparcia logistycznego operatorom kulturalnym, włoskim i zagranicznym;

- wspierają inicjatywy sprzyjające dialogowi międzynarodowemu, opartemu na zasadach demokracji i solidarności międzynarodowej.

pokaż metkę
Data
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Powrót