Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Dokument archiwalny

Książkowy Debiut Poetycki 2014

Wiosną 2014 roku Gmina Miejska Kraków ogłosiła pierwszy konkurs na KSIĄŻKOWY DEBIUT POETYCKI. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy autorzy, którzy nie wydali wcześniej samodzielnej książki poetyckiej. Warunkiem udziału było nadesłanie zestawu nie publikowanych w postaci książkowej wierszy stanowiących artystyczną całość i opatrzonych tytułem oraz godłem.Tematyka prac była dowolna. Nagrodę miało stanowić profesjonalne wydanie tomiku wierszy, spotkanie autorskie i promocja tomiku podczas 4 edycji NOCY POEZJI w dniu 4 października 2014.

W dniu 15 lipca 2014 r. jury, pod przewodnictwem Bronisława Maja, po wnikliwym zapoznaniu się z 22 nadesłanymi na konkurs zestawami wierszy, postanowiło nie przyznawać głównej NAGRODY. Wyróżniono natomiast 3 tomy wierszy:

„na dwa” Doroty Nowak

„i tu, i tu” (poemik) Agnieszki Wiktorowskiej-Chmielewskiej

„Lekkie brzemię” Anny Kaik

Zgodnie z regulaminem konkursu wyróżnione tomiki publikujemy w wersji on-line (pdf) na stronach Magicznego Krakowa.

W dniu 4 października 2014 r. w sali Teatru 38 w Klubie Pod Jaszczurami odbyło się spotkanie poetyckie z autorkami wyróżnionych tomików.

 

Dorota Nowak mieszka i pracuje w Nowym Tomyślu, jest absolwentką Politechniki Poznańskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu psychologii, matematyki, rachunkowości i finansów. Jest członkiem Grupy Literycznej Na Krechę oraz Grupy Poetów Po Godzinach. Jej wiersze były wyróżniane na konkursach i publikowane w almanach oraz czasopismach literackich (m. in. „Okolice Poetów”, „Protokół Kulturalny”).

Agnieszka Wiktorowska-Chmielewska jest absolwentką Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Studium Literacko-Artystycznego na Wydziale Polonistyki UJ w Krakowie. Jest laureatką kilku konkursów literackich na wiersz i sztukę teatralną dla dzieci i młodzieży. Publikowała swoje wiersze w tomach zbiorowych oraz w czasopismach literackich (m. in. „Nowa Okolica Poetów”, „Tygiel Kultury”, „sZAFa”, Kwartalnik Artystyczny”).

Anna Kaik jest absolwentką studiów z zakresu dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ oraz Studium Literacko-Artystycznego na Wydziale Polonistyki UJ w Krakowie. Publikuje regularnie na portalu Emultipoetry.eu. Laureatka I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Krynica Poezji”, organizowanym przez krakowski oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

 

Zapraszamy do lektury!

 

Agnieszka Wiktorowska-Chmielewska
„i tu, i tu" (poemik)

 Anna Kaik
„Lekkie brzemię"

 Dorota Nowak
"na dwa"

konkurs

Anna_Kaik_lekkie_brzemie_wersja_5-1.jpg

Dorota Nowa na dwa

Pobierz PDF  Pobierz PDF   Pobierz PDF

 

pokaż metkę
Autor: Joanna Szulborska-Łukaszewicz
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2014-10-15
Data aktualizacji: 2014-11-18
Powrót