Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Centrum Czystego Powietrza zaprasza na Rynek Podgórski

2022-09-28

W piątek, 30 września i w sobotę, 1 października, będzie można przyjść na Rynek Podgórski do Centrum Czystego Powietrza. Dwudniowe wydarzenie wpisujące się w miejską kampanię „Kraków w dobrym klimacie” poświęcone będzie ochronie powietrza oraz wpływowi zanieczyszczeń powietrza na zdrowie każdego z nas.

Walka o czyste powietrze w regionie potrwa dłużej

2022-09-27

W poniedziałek, 26 września, radni sejmiku województwa zdecydowali inaczej. Kotły bezklasowe będą mogły być użytkowane do końca kwietnia 2024 r. Liberalizacja uchwały antysmogowej zwiększy napływ zanieczyszczeń do Krakowa z gmin sąsiadujących, powodując utratę osiągniętych na przestrzeni lat przez miasto, przy ogromnym zaangażowaniu mieszkańców, efektów zarówno środowiskowych, zdrowotnych, ekonomicznych, jak i wizerunkowych.

Samochód elektryczny, elektryczne auto

KHK SA pozyska samochody zeroemisyjne dla miejskich instytucji

2022-09-26

Zgodnie z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych, każda gmina powyżej 50 tys. mieszkańców jest zobowiązana do wprowadzenia pojazdów elektrycznych do flot urzędów i jednostek samorządowych w ilości 10 proc. 14 września został ogłoszony przetarg na najem 96 sztuk samochodów elektrycznych dla miejskich instytucji i jednostek na okres trzech lat. Liderem grupy zakupowej jest Krakowski Holding Komunalny SA.

Wrześniowy „Tydzień dla Ziemi. ZadbajMY o planetę!”

2022-09-26

Jesienią wracamy z akcją „Tydzień dla Ziemi. ZadbajMY o planetę!”. Do piątku, 30 września, w zamian za elektroodpady uczniowie osiemnastu krakowskich szkół otrzymają sadzonki 4 tys. roślin doniczkowych.

Sprawdź, jaki dodatek na ogrzewanie przysługuje w Krakowie

2022-09-22

Mieszkańcy Krakowa ogrzewający swoje gospodarstwa gazem skroplonym LPG oraz olejem opałowym, zgodnie z ustawą z 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw, mogą już składać wnioski o dopłaty do tych źródeł ciepła. Aby otrzymać jednorazową pomoc, należy złożyć stosowny wniosek do Krakowskiego Centrum Świadczeń.

Projekt uchwały o strefie czystego transportu do konsultacji

2022-09-19

Kraków od dawna podejmuje działania mające na celu poprawę jakości powietrza. Jednym z elementów tych działań jest wprowadzenie rozwiązań pozwalających ograniczyć zanieczyszczenia pochodzące z transportu kołowego. W związku z tym, korzystając z możliwości wynikających z Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych oraz obowiązków wskazanych w wojewódzkim Programie Ochrony Powietrza, Gmina Miejska Kraków podjęła działania mające na celu wprowadzenie w mieście Strefy Czystego Transportu (SCT).

Znajdź