Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Tworzenie społeczności energetycznych

2023-05-30

Dziś zakończył się cykl szkoleń w ramach programu wsparcia „Możliwości utworzenia społeczności energetycznych w Krakowie”. Program rozpoczął się 19 kwietnia br. konferencją, którą otworzył Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej Andrzej Kulig. Wdrożenie pilotażowego projektu społeczności energetycznej w Krakowie jest jedną z rekomendacji Krakowskiego Panelu Klimatycznego z 2021 r.

Super Energia zaprasza do udziału w misji edukacyjnej

2023-05-30

W krakowskich przedszkolach i szkołach podstawowych rozpoczęły się warsztaty edukacyjne z zakresu ochrony powietrza „Super Energia i Misja Edukacja”.

Krakowscy przedsiębiorcy dbają o klimat i środowisko

2023-05-26

Dzisiejszym artykułem o rozwiązaniach proklimatycznych i prośrodowiskowych, jakie wdrożyła w swojej organizacji firma Astor, jeden z Partnerów inicjatywy miejskiej Pakt dla klimatu rozpoczynamy dłuższy cykl poświęcony temu, jak przedsiębiorstwa, instytucje publiczne i organizacje społeczne mogą włączyć się w działania na rzecz ograniczenia emisji i docelowo osiągnięcie przez Kraków  neutralności klimatycznej.

Jak globalne ocieplenie wpływa na jakość naszego snu?

2023-05-24

Naukowcy zbadali wpływ globalnego ocieplenia na sen. Zmiana klimatu może wpłynąć na sen nie tylko dlatego, że martwimy się z jej powodu. Wyższe temperatury zwiększają ryzyko niedostatku snu, a korzystanie z klimatyzacji to w tym przypadku błędne koło.

Jadalny Kraków Fest

Wyjątkowe przepisy na dania roślinne

2023-05-24

Kto uczestniczył w sobotnim pokazie gotowania dań kuchni wegańskiej przeprowadzonym przez Sylwię Macher, miał okazję zachwycić się, jak łatwo można przygotować szybki, zdrowy i pyszny posiłek. Na życzenie uczestników wydarzenia udostępniamy wszystkie przepisy na dania przygotowane edukatorkę ekologiczną i autorkę książek zachęcających do ograniczania mięsa i niemarnowania żywności.

Pakt dla klimatu

Krakowscy przedsiębiorcy włączyli się w „Pakt dla klimatu”

2023-05-23

11 partnerów przystąpiło do miejskiej inicjatywy „Pakt dla klimatu”. 23 maja w Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej zastępca prezydenta Andrzej Kulig wręczył przedstawicielom firm oraz uczelni dokumenty przystąpienia do tego przedsięwzięcia.

Spacer po Ogrodzie Botanicznym z myślą o klimacie

2023-05-22

Jednym z przedsięwzięć edukacyjnych, realizowanych przez zespół krakowskich Doradczyń ds. klimatu i środowiska są spacery klimatyczne po Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na spacerze z przewodnikiem, wśród zieleni i kolorowych kwiatów mieszkańcy mogą posłuchać o przyrodzie, a także o wpływie jaki mają na nią zmiany klimatu. Najstarszy w Polsce krakowski ogród botaniczny to doskonałe miejsce, aby w inspirującym i relaksującym otoczeniu zrozumieć zmiany, jakie obserwujemy na co dzień.

Eksponaty z Oleandrów pod muzealną opieką

2023-05-19

W kwietniu po egzekucji administracyjnej eksponaty z Muzeum Czynu Zbrojnego mieszczącego się pod historycznym adresem Oleandry 3 trafiły do budynku Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie przy ul. Orzeszkowej. Tam zaopiekowali się nimi eksperci z Muzeum Narodowego w Krakowie.

Kraków ogranicza powstawanie odpadów podczas dużych wydarzeń

2023-05-19

Kraków przystąpił do projektu MINEV, który jest realizowany w ramach Programu INTERREG EUROPE. Jego celem jest ograniczenie ilości odpadów generowanych podczas dużych wydarzeń, dzięki czemu miasto będzie bardziej zrównoważone i ekologiczne.

ChrońMY zieleń dla dobrego klimatu

2023-05-18

Zbliżamy się do półmetka tegorocznej edycji kampanii „Kraków w dobrym klimacie”, w której za pomocą pięciu bloków tematycznych odnoszących się do różnych obszarów związanych ze zmianami klimatu, podnosimy świadomość klimatyczną mieszkańców Krakowa i zachęcamy do kształtowania proklimatycznych nawyków.

Znajdź