Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Modernizacja krakowskich wodociągów. Kolejny etap na ukończeniu

2022-05-27

Wodociągi Miasta Krakowa SA kończą kolejny etap przedsięwzięcia „Gospodarka wodno-ściekowa w Krakowie”. Poprawa wydajności sieci kanalizacyjnej miasta, rozbudowa oczyszczalni ścieków Płaszów, a także nowy, cyfrowy system zarządzania siecią przyczynią się do zwiększenia odporności miasta na zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi w tym m.in. nawalnymi deszczami.

Jazda samochodem to najbardziej stresujący sposób dotarcia do pracy i szkoły

2022-05-25

To jednoznaczny wniosek z badania, jakie przeprowadzono z udziałem prawie czterech tysięcy studentów i pracowników uniwersytetu McGill w Montrealu.

Kraków w konkursie o tytuł Zielonej Stolicy Europy 2024

2022-05-24

Kraków i siedem innych europejskich miast przeszło kwalifikacje formalne w konkursie o tytuł Zielonej Stolicy Europy 2024. Obecnie wnioski aplikacyjne są oceniane przez ekspertów wyznaczonych przez Komisję Europejską.

Nowe stawki za wywóz śmieci od 1 lipca

2022-04-13

Miejscy radni przegłosowali uchwałę w sprawie zmian stawek za gospodarowanie odpadami w Krakowie. Nowe zasady wejdą w życie 1 lipca. Za przyjęciem uchwały głosowało 28 radnych, przeciw było 5, wstrzymało się od głosu – 5. Opłata za wywóz odpadów będzie wynosiła 27 zł od osoby dla nieruchomości mieszkalnych.

Własny kompost? Postaw na ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie

2022-05-23

Wiosną rozpoczynamy prace w przydomowych ogródkach, kosimy trawniki, przycinamy gałązki krzewów i drzew, odchwaszczamy i użyźniamy glebę. Najbardziej ekologicznym i ekonomicznym materiałem do nawożenia gleby jest kompost wykorzystujący odpady organiczne, jakich sporo jest w każdym domu. Kompostowanie to naturalny proces, który stale zachodzi w świecie przyrody, w trakcie którego miliony bakterii i mikro-organizmów zamieniają odpady w żyzny nawóz.

Każdy krakowianin może zasiać swoją prywatną łączkę kwietną

2022-05-20

Od 2017 r. łąki kwietne podbijają serca krakowian. Z roku na rok liczba tych wielogatunkowych enklaw bioróżnorodności w mieście sukcesywnie wzrasta (aktualnie ponad 30 hektarów). W tym roku, już po raz drugi, można je odebrać z kilkudziesięciu punktów w Krakowie.

Kraków doceniony za organizację panelu klimatycznego

2022-05-20

Miasto otrzymało tytuł lidera dobrych praktyk w kategorii środowisko w 10. edycji rankingu Perły Samorządu, przygotowanego przez „Dziennik Gazetę Prawną”. Tytuł otrzymaliśmy za realne włączanie mieszkańców w ochronę środowiska i przeciwdziałanie skutkom zmian klimatycznych, poprzez organizację Krakowskiego Panelu Klimatycznego.

Kryzys żywnościowy tuż za rogiem?

2022-05-18

Złe prognozy dla europejskiej produkcji rolnej

Dziewięć kroków do lepszego świata

2022-05-16

W opublikowanym niedawno raporcie pod nazwą Playing my part Międzynarodowa Agencja Energetyki przedstawia dziewięć wskazówek dotyczących życia codziennego, dzięki którym zaoszczędzimy pieniądze, zmniejszymy zależność od rosyjskich surowców i pomożemy planecie.

Znajdź