Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

VI

Sobótka Bronowicka – piknik z okazji otwarcia parku Tetmajera

2024-06-14

W sobotę, 22 czerwca, o godz. 12.00 rozpocznie się piknik z okazji otwarcia parku Tetmajera. Sobótka Bronowicka będzie wydarzeniem inspirowanym dawną obrzędowością słowiańską.

Czy edukacja klimatyczna może być interesująca, zrozumiała i prosta?

2024-06-14

Połączenie edukacji formalnej z pozaformalną to szansa na zaangażowanie uczniów w zdobywanie wiedzy w niekonwencjonalny sposób, to droga do informacji poprzez doświadczanie i zainteresowanie tematem. Poprzez gry, zabawy i eksperymenty w przystępny sposób przedstawiamy uczniom tematykę zmiany klimatu oraz skutki tej zmiany, a także wskazujemy sposoby adaptacji i obszary działań proklimatycznych.

Hackathon EU Sparks for Climate

Przed nami europejski hackathon klimatyczny

2024-06-13

Hackathon EU Sparks for Climate to doskonała okazja, aby zaangażować się w realne działania na rzecz ochrony klimatu. Wydarzenie odbędzie się online już 27-29 czerwca.

Ahoj, przygodo! Powitanie lata z „Symbiozą”

2024-06-12

W sobotę, 15 czerwca, okolica Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza” zamieniła się w niecodzienne pole namiotowe! Przez cały dzień można było uczestniczyć w slajdowiskach podróżniczych, warsztatach i pokazach.

Wkrótce drugi Krakowski Nocny Przejazd Rowerowy

2024-06-12

Tegoroczne wakacje rozpoczniemy z rowerowym przytupem – w piątek, 21 czerwca przejedziemy ulicami naszego miasta w drugim Krakowskim Nocnym Przejeździe Rowerowym. Według szacunków zeszłoroczny przejazd przyciągnął ok. 1800 osób. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej.

Już po raz drugi uczniowie zostali Bohaterami Klimatu

Komunikat archiwalny 2024-06-11

Druga edycja Akademii Bohaterów Klimatu dobiegła końca. Prawie 200 uczniów z krakowskich szkół podstawowych, którzy uczestniczyli w programie, miało wiele okazji, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat ekologii. Adepci Akademii odwiedzili m.in. Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej, Ekospalarnię oraz Centrum Edukacji Ekologicznej Wodociągów Miasta Krakowa. Wzięli udział w tematycznych warsztatach, obserwowali doświadczenia, rozwiązywali łamigłówki oraz uczyli się poprzez zabawę.

II Kongres Energetyki Rozproszonej w Krakowie

2024-06-10

II Kongres Energetyki Rozproszonej odbędzie się w dniach 28-30 października w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Wydarzenie ma na celu integrowanie środowisk, które rozwijają polską energetykę rozproszoną. Jego organizatorem jest Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica. Rejestracja rozpoczęta. Zapraszamy do udziału.

Odśwież domową biblioteczkę i zazieleń swój parapet

Komunikat archiwalny 2024-06-10

Zastanawiasz się, co zrobić z roślinami, które nie pasują do twojego domu? A może masz stosy przeczytanych książek i chrapkę na literackie nowości? Jeśli tak, przyjdź na wymianę roślin i książek „Zielona literatura” w Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej i zyskaj nowe kwiaty oraz literackie perełki. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą środę, 12 czerwca, w godz. od 17.00 do 19.00, przy ul. Wielopole 17a.

XII

Mostek w parku Jerzmanowskich tymczasowo zamknięty

Komunikat archiwalny 2024-06-07

Po ostatnich ulewnych deszczach jeden z mostków w parku Jerzmanowskich został podmyty przez wezbrany potok Drwinka. Doszło do częściowego odsłonięcia stopy fundamentu przyczółka oraz rozluźnienia gruntu, stanowiącego podłoże fundamentu pod przyczółkiem. Ze względów bezpieczeństwa zdecydowano wiec o tymczasowym zamknięciu mostku – informuje Zarząd Zieleni Miejskiej.

Piknik rodzinny w parku Jordana

Komunikat archiwalny 2024-05-28

Jak co roku Urząd Miasta Krakowa z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska organizuje w parku Jordana ekologiczny piknik z atrakcjami. Podczas wydarzenia, które odbywa się dzisiaj, 8 czerwca, w godz. od 11.00 do 17.00, pracownicy jednostek miejskich będą organizować warsztaty, konkursy, gry oraz zabawy, które będą wypełnione wiedzą ekologiczną.

Znajdź