Odwiedź Kraków rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Forum Turystyki 2021

O ofercie turystycznej Krakowa, planach promocyjnych na nowy sezon oraz nadziejach na odbudowę ruchu turystycznego w roku 2022 rozmawiali uczestnicy Forum Turystyki, które odbyło się 9 grudnia. Z uwagi na sytuację epidemiczną, w wydarzeniu można było uczestniczyć online.

Wśród zaproszonych gości, znaleźli się przedstawiciele miasta, najważniejszych instytucji krakowskiej kultury, sportu, władze lotniska oraz reprezentanci regionalnych i krakowskich organizacji turystycznych: Polskiej Organizacji Turystycznej, Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Polskiej Izby Turystyki i Krakowskiej Izby Turystyki.

Jak co roku, podczas grudniowego spotkania zostały zaprezentowane dane i prognozy wielkości ruchu turystycznego w 2021 roku wraz z charakterystyką odwiedzającego Kraków. Według nich do końca roku Kraków odwiedzi 11,3 mln osób. Zdecydowana większość to goście krajowi (10,4 mln osób), z których 6,1 mln to turyści jednodniowi. Zespół ekspertów prognozuje, że w 2021 roku do Krakowa przyjedzie 915 tys. gości zagranicznych, głównie z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji. Szacunkowa kwota wydatkowana przez turystów w Krakowie podczas pobytu to 5,5 mld złotych.

Prezentacja Szacunkowa wielkość ruchu turystycznego w Krakowie.

Transmisja dostępna jest na kanale YouTube Kraków. Kierunek: Miasto dla Wszystkich. 

Organizatorem Forum Turystyki w Krakowie 2021 był Wydział ds. Turystyki UMK.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Magdalena Miroń
Podmiot publikujący: Wydział Ds. Turystyki
Data publikacji: 2022-02-03
Data aktualizacji: 2022-02-03
Powrót