Dizajn i emocje – jak działa na nas projektowanie?
-
Data:
2026-04-08
-
Miejsce:
Apteka Designu, ul. Kopernika 19a
-
Kategoria:
Spotkania i wykłady literackie
Od kwietnia program Apteki Designu poświęcony będzie komunikacji wizualnej.
Rozpoczynamy go spotkaniem współorganizowanym z wydawnictwem Karakter, przy okazji publikacji nowego przekładu książki Dona Normana Dizajn i emocje.
To otwierające wydarzenie będzie punktem wyjścia do szerszej rozmowy o projektowaniu - o tym, czym właściwie jest, gdzie je spotykamy i jak wpływa na nasze codzienne doświadczenia.
Wspólnie z zaproszonymi gośćmi przyjrzymy się roli emocji w projektowaniu oraz temu, jak obraz, forma i komunikat oddziałują na użytkowników. Porozmawiamy o tym, co projektowanie robi z nami - jako odbiorcami i uczestnikami rzeczywistości, którą współtworzy - a także o jego społecznym wymiarze, odpowiedzialności projektantów i o tym, czy design może nie tylko odpowiadać na potrzeby, ale też je kształtować.
Goście: Szymon Zakrzewski, Kuba Kulesza
Prowadzenie: Aleksandra Sulawa
Współorganizacja: Wydawnictwo Karakter, Studio Widok
Wejściówki: TU