Kultura rozwiń menu
Fotografia wydarzenia
  • Data:

    2026-01-23

  • Miejsce:

    Warsztat, ul. Zabłocie 9a

  • Kategoria:

    Muzyka rozrywkowa

Cykl „Pasem po czole przedstawia” to regularne koncerty odbywające się w Krakowie. 23 stycznia 2026 przystankiem będzie Warsztat. Idea jest prosta - promowanie ciekawych alternatywnych zespołów oraz dostarczanie unikalnych muzycznych wrażeń krakowskiej publice. Tym razem zapraszamy na koncert brytyjskiej grupy Crywank oraz śląsko-krakowskich Szklanych Oczu!

Crywank to legenda nurtu anti-folk, która na koncie ma 8 albumów (w tym chociażby kultowy „Tomorrow is Nearly Yesterday and Everyday is Stupid") i setki legendarnych koncertów zagranych na całym świecie. Wszystko to na pełnym DIY - bez managera, wytwórni czy agencji bookerskiej. W 2020 zespół ogłosił koniec działalności, ale ich pożegnalna trasa została przerwana przez pandemię, co spowodowało zmianę decyzji. Wrócili silniejsi i w poszerzonym, trzyosobowym składzie. Odwiedzili Kraków w 2025 roku, kiedy zagrali wyprzedany koncert. Teraz wracają, aby następnie zrobić sobie około dwuletnią przerwę od występowania.

Szklane Oczy (psychedelic rock/alternative rock) – jeśli przyjdziesz na koncert, usiądź, zamknij oczy i pozwól sobie na odpłynięcie do innych światów, w których wszystkie kolory są żywsze, a ptaki na drzewach snują tęskne melodie, dopóki nie zapadnie zmrok.

Źródło: materiały organizatora