Brel! Le spectacle w ICE Kraków
-
Data:
2025-12-11
-
Miejsce:
Centrum Kongresowe ICE Kraków, ul. Konopnickiej 17
-
Kategoria:
Muzyka rozrywkowa
Koncert przełożony!
Komunikat organizatora
Z ogromną przykrością informujemy, że związku ze zdarzeniami losowymi dotyczącymi niezastępowalnych członków projektu Brel! Le Spectacle trasa w Polsce ulega zmianie. Zaplanowany na 1 grudnia 2025 występ w Krakowie został przeniesiony na czwartek 11 grudnia 2025.
Ze względu na bardzo duże zainteresowanie spektaklami Brel! Le Spectacle oraz ograniczoną pulę miejsc organizator uprzejmie prosi o potwierdzenie udziału. Bileterie wyślą wiadomość wszystkich posiadaczy biletów z tą informacją. W odpowiedzi na tego maila należy pilnie potwierdzić udział.
Za powstałe utrudnienia w imieniu artysty oraz organizatora przepraszamy.
--
Po raz pierwszy w Polsce! Niezwykły francuski spektakl muzyczny twórców Piaf The Show! przygotowany w hołdzie wybitnemu artyście. W roli głównej zjawiskowy Olivier Laurent.
Premierowy spektakl muzyczny przygotowany przez twórcę Piaf The Show i Paris The Show, reżysera Gila Marsalla. Jest hołdem dla wybitnego kompozytora i autora tekstów, piosenkarza i poety, ale przed wszystkim barda i ikony francuskiej sceny – Jacques’a Brela w rewelacyjnej interpretacji Oliviera Laurent’a. Obdarzony niezwykłym głosem, z wielką wrażliwością, pasją i ironią, w brawurowy sposób wykonuje najsłynniejsze utwory wielkiego mistrza tak, jakby od tego zależało jego życie. Po premierze spektaklu krytycy francuscy napisali, że Laurent nie naśladuje Brela – on go ożywia!
Na scenie artyście towarzyszy wyjątkowy, czteroosobowy zespół. W pogramie prawie dwugodzinnego koncertu znalazły się najsłynniejsze utwory Belga: Ne me quitte pas, Amsterdam, Quand on n'a que l'amour, Vesoul, La Valse à Mille temps, Ces gens-là, Les Vieux, Les Bigotes, a nawet autorska interpretacja - Voir un ami pleurer z albumu Les Marquises, którego Jacques Brel nie zdążył sam wykonać na scenie. Spektakl został wystawiony już ponad 200 razy na całym świecie, zachwycając i wzruszając do łez publiczność w Paryżu, Nowym Jorku, Londynie, Montrealu czy Dubaju. Twórczość Brela od początku inspirowała i miała ogromny wpływ na wielu polskich artystów. Powstał cały nurt piosenki aktorskiej i poetyckiej czerpiącej z jego dorobku, choć on sam nigdy nie wystąpił w Polsce. Grudniowe występy będą pierwszymi w Polsce pokazami Brel! Le spectacle. Zapraszamy na niezwykłą francuską ucztę.
Źródło: materiały organizatora