Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
  • Data:

    2010-02-05 - 2010-02-20


TAWERNA ŻEGLARSKA STARY PORT (ul. Straszewskiego 27)

5.02 piątek godz, 19.30
BEZ PANIKI
Wokalno- instrumentalne trio, specjalizujące się w autorskich piosenkach żeglarskich, utworach folkowych oraz własnych interpretacjach znanych pieśni kubryku, tak bardzo lubianych przez publiczność

Znakiem charakterystycznym zespołu i jego niewątpliwym atutem są teksty pisane przez członków zespołu: autentyczne, „z lekkim zabarwieniem poetyckim”, szybko wpadające w ucho. Ich doskonałym uzupełnieniem jest żywiołowa muzyka, tworzona przez gitarę akustyczną, bas i skrzypce- zestaw, który znakomicie sprawdza się zarówno w klubowym gwarze jak również na dużych imprezach plenerowych. Zabawnie i ciekawie prowadzona konferansjerka zachęca do zabawy i umożliwia publiczności aktywny udział w koncercie. Wszystkie te elementy sprawiają, że zespół zapewnia słuchaczom mile spędzony czas wszędzie tam, gdzie jest zapraszany.

6.02 sobota godz, 19.30
PREIZOL BAND

12.02 piątek godz. 19.30 Koncert promocyjny Festiwalu Shanties
BRASY I PONT NEUF
Zespół propaguje tradycyjne szczere brzmienie szant klasycznych w wersjach oryginalnych, nie stroniąc jednocześnie od własnej twórczości i poszukiwań brzmienia i harmonii. Właśnie w poszukiwaniu nowych brzmień eksperymentują zapraszając do współpracy różnych wykonawców. W listopadzie 2007 roku ukazała sie płyta zespołu nagrana z Patem Sheridanem "Rolling Home". Tym razem usłyszeć ich będzie można w towarzystwie zaprzyjaznionej grupy z Niemiec.

13.02 sobota godz. 19.30
THE COOKS
Zespół doskonale znany miłośnikom muzyki z pogranicza bluesu. Powstał w lutym 1983 r. przy Dzielnicowym Domu Kultury "Dworek Białoprądnicki"z inicjatywy absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie i muzyka krakowskiej Opery i Operetki, Kazimierza Dobrowolskiego oraz Tadeusza Pocieszyńskiego w Krakowie.

19.02 piątek godz, 19.30
NOR FOLK
Zespół Nor Folk powstał dzięki wzajemnej inspiracji i poszukiwaniu nowego brzmienia przez muzyków z zespołu Psia Wachta. Nor Folk czyli Neither Rock Nor Folk. Znalezli swoje miejsce w muzyce, niszę pomiędzy rockiem i folkiem. Za pomocą akustycznego brzmienia starają się osiągnąć najsilniejsze środki wyrazu dla swoich tekstów. Szukają rytmów, nut i nastroju w muzyce takich zespołów jak: Tool, System of a Down, Dream Theater, Opeth, Gaate czy Pain of Salvation.

20.02 sobota godz, 19.30
ZAKAZ WYPRZEDZANIA
Znakiem rozpoznawczym Zakazu Wyprzedzania stały się żywiołowe koncerty, świetny kontakt z publicznością oraz wspaniałe teksty piosenek - bawiące a jednocześnie skłaniające do refleksji. Występ odbędzie się w dobrze Wam wszystkim znanym rockowo - reggae’owo - zakazowym klimacie.

Tawerna festiwalowa "Shanties 2010"

24.02 środa
godz. 19.30 koncert pt. „Nowy Orlean też jest nad morzem” zespołu jazzowego Old Metropolitan Band i Jurka Porębskiego

25.02 czwartek godz. 23.00 koncert „Portowe opowieści cz. I” prowadzenie: Włodek "Trzeci" Dębski

26.02 piątek
godz. 23.00 koncert „Portowe opowieści cz. II”, prowadzenie: zespół Klang

27.02 sobota
godz. 23.00 koncert „Portowe opowieści cz. III”, prowadzenie: zespół Formacja

28.02 niedziela
godz. 23.00 koncert „Portowe opowieści cz. IV”, prowadzenie: Piotr Zadrożny

01.03.poniedziałek
godz. 19.30 Pożegnanie gości zagranicznych, wystąpi: Bounding Main (USA)