Ekologia rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Mała architektura pojawiła się w parku Młynówka Królewska

2023-02-08

W okolicach ulic Zygmunta Starego i Lindego w Młynówce Królewskiej pojawiły się nowe stoły piknikowe, leżaki i hamaki. Wszystko w ramach zadania z budżetu obywatelskiego.

Wkrótce konsultacje w sprawie użytku „Słona Woda”

2023-02-07

W dniach od 13 lutego do 3 marca zaplanowano konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie ustanowienia użytku ekologicznego „Słona Woda”.

Zaawansowane ziemne prace w parku przy ul. Karmelickiej

2023-02-06

W przyszłym parku przy ul. Karmelickiej trwają ziemne prace budowlane. Wszystko po to, aby już niebawem móc się spotkać w zielonej przestrzeni w samym centrum miasta. Przestrzeń ta zmienia się dzięki inicjatywie mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.

Aleja Róż na nowo coraz bliżej

2023-01-27

Realizacja projektu z budżetu obywatelskiego „Aleja Róż na nowo” coraz bardziej zaawansowana. Obecnie układane są chodniki, widać już zarys jak duży obszar po nasadzeniach wypełniać będzie zieleń. Inwestycja ma zostać oddana w połowie tego roku.

Park Bednarskiego nabiera docelowego kształtu

2023-02-03

Kończą się prace w „domku ogrodnika”, glorieta odzyskała swój dawny wygląd, altana z dachem w kolorze „zielonej szałwii Wagnera” jest gotowa. To tylko niektóre zauważalne postępy prac rewitalizacyjnych w parku Bednarskiego. Otwarcie całego terenu parku zaplanowano na maj.

Przyjdź na debatę o przyszłości krakowskiego transportu

2023-02-03

Przed nami debata poprzedzająca zasadniczą część Krakowskiego Panelu Transportowego na temat przyszłości krakowskiego transportu z udziałem ekspertów Politechniki Krakowskiej. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 14 lutego.

Zasady usuwania drzew nie uległy zmianie

2023-02-03

Pod koniec stycznia Sejm przyjął ustawę, w której zachowano przepisy o ochronie przyrody w zakresie wycinania drzew. Nie zwiększono obwodów pni drzew, które można by usuwać bez konieczności powiadamiania urzędu. Ponadto nie uległy skróceniu terminy rozpatrywania przez urząd takich zgłoszeń.

ulica Krupnicza wizualizacja 3

Ostatnie trzy etapy prac przy ul. Krupniczej

2022-09-15

Ulica Krupnicza, na odcinku od Teatru Bagatela do ul. Szujskiego, przechodzi metamorfozę. Ze względu na złożoność działań, w tym m.in. badania archeologiczne, wzmocnienie podłoża i przebudowę sieci gazowej, termin oddania ulicy mieszkańcom uległ zmianie. Przed nami ostatnie trzy etapy jej rewitalizacji. Zakończenie prac zaplanowano na koniec kwietnia.

„Przyjdź, wymień, pokochaj”, czyli ekologiczna moda w Krakowie

2023-02-08

Wymiana garderoby i seria wykładów – takie atrakcje czekają na uczestników wydarzenia Open Change „Przyjdź, wymień, pokochaj”, organizowanego przez projekt społeczny invECO. Odbędzie się ono w niedzielę, 12 marca, w klubie Hevre na Kazimierzu.

Powstał raport o Białych Morzach

2023-01-26

Jest już dostępny raport z konsultacji społecznych, które były prowadzone w sprawie sposobu zagospodarowania Białych Mórz. To 35-hektarowy poprzemysłowy teren pomiędzy ulicami Totus Tuus, Herberta, Podmokłą a rzeką Wilgą.

Znajdź