Ekologia rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Lifting donic z drzewami z placu Nowego

2022-05-27

Donice z drzewami w Krakowie m.in. z placu Nowego przechodzą metamorfozę. W ostatnim czasie systematycznie znikały, po to by pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej mogli je wyczyścić, pomalować a następnie ustawić w miejscach, w których się znajdowały przed renowacją.

MPK SA kupuje kolejne autobusy elektryczne

2022-05-27

MPK SA w Krakowie ogłosiło kolejny w tym roku przetarg na zakup autobusów elektrycznych. Tym razem do Krakowa mogą trafić 22 autobusy zeroemisyjne.

Modernizacja krakowskich wodociągów. Kolejny etap na ukończeniu

2022-05-27

Wodociągi Miasta Krakowa SA kończą kolejny etap przedsięwzięcia „Gospodarka wodno-ściekowa w Krakowie”. Poprawa wydajności sieci kanalizacyjnej miasta, rozbudowa oczyszczalni ścieków Płaszów, a także nowy, cyfrowy system zarządzania siecią przyczynią się do zwiększenia odporności miasta na zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi w tym m.in. nawalnymi deszczami.

Nie zwlekaj! Złóż deklarację o źródle ciepła

2022-05-25

Tylko do 30 czerwca właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Jeszcze krótszy termin przewidziano dla osób budujących dom. Za niedopełnienie tego obowiązku, może zostać nałożony mandat w wysokości do 500 zł lub nawet grzywna do 5000 zł. Prezydent Miasta Krakowa apeluje, by jak najszybciej złożyć deklarację i tym samym uniknąć finansowych konsekwencji.

Nowe stawki za wywóz śmieci od 1 lipca

2022-04-13

Miejscy radni przegłosowali uchwałę w sprawie zmian stawek za gospodarowanie odpadami w Krakowie. Nowe zasady wejdą w życie 1 lipca. Za przyjęciem uchwały głosowało 28 radnych, przeciw było 5, wstrzymało się od głosu – 5. Opłata za wywóz odpadów będzie wynosiła 27 zł od osoby dla nieruchomości mieszkalnych.

Ekologiczne wiaty na ul. Wielickiej

2022-05-25

Większość z nowych wiat usytuowanych przy ul. Wielickiej posiada ekologiczne dachy z rozchodnikami. Ich zadaniem jest wzbogacenie ekosystemu miasta poprzez wychwytywanie drobnych pyłów, gromadzenie deszczówki oraz produkcję tlenu. Latem, dzięki takiej wiacie, temperatura pod dachem spada nawet o kilka stopni Celsjusza.

Nowatorski projekt zagospodarowania parku Grzegórzeckiego

2022-05-24

Oto projekt zagospodarowania parku na Grzegórzkach. Wykorzystanie na nowo zabytkowych budynków, ścieżka w koronach drzew, plac zabaw czy staw to tylko niektóre elementy propozycji nowej odsłony tego miejsca.

Kraków w konkursie o tytuł Zielonej Stolicy Europy 2024

2022-05-24

Kraków i siedem innych europejskich miast przeszło kwalifikacje formalne w konkursie o tytuł Zielonej Stolicy Europy 2024. Obecnie wnioski aplikacyjne są oceniane przez ekspertów wyznaczonych przez Komisję Europejską.

 ogród edukacyjny MPO

Odwiedź Ogród Edukacyjny krakowskiego MPO

2022-05-23

Zbliża się dziesiąta edycja Święta Rodziny Krakowskiej. Z tej okazji Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie zaprasza w sobotę, 28 maja, do odwiedzenia Ogrodu Edukacyjnego, zlokalizowanego w Centrum Ekologicznym Barycz przy ul. Krzemienieckiej 40.

Każdy krakowianin może zasiać swoją prywatną łączkę kwietną

2022-05-20

Od 2017 r. łąki kwietne podbijają serca krakowian. Z roku na rok liczba tych wielogatunkowych enklaw bioróżnorodności w mieście sukcesywnie wzrasta (aktualnie ponad 30 hektarów). W tym roku, już po raz drugi, można je odebrać z kilkudziesięciu punktów w Krakowie.

Znajdź