Ekologia rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Kraków dołącza do „Alarmu dla klimatu”

2021-10-25

W piątek, 29 października, Kraków włączy się w ogólnopolską akcję „Alarm dla klimatu”. W tym dniu kładka o. Bernatka oraz wieża telewizyjna firmy Emitel na Krzemionkach zaświecą się na kolor zielony.

O Wesołej podczas Międzynarodowego Biennale Architektury

2021-10-26

Wesoła może być wizytówką Krakowa. Już w najbliższą środę, 27 października, temat zagospodarowania poszpitalnego terenu będzie przedmiotem dyskusji podczas Międzynarodowego Biennale Architektury.

Wspólne sadzenie bylin w parku Wincentego a'Paulo

2021-10-24

Sobotnie przedpołudnie upłynęło pod znakiem wspólnego zazieleniania parku Wincentego a'Paulo. W tym miejscu przybyło łącznie blisko pół tysiąca bylin i prawie 200 traw ozdobnych.

Więcej zieleni na Rynku Podgórskim

2021-10-24

Rozpoczęły się dodatkowe nasadzenia na Rynku Podgórskim. Po prawej i lewej stronie rynku, na dwóch pasach, pojawią się m.in. irga Dammera, trzmielina Fortune’a, szałwia omszona oraz dwa rodzaje róż: aspirin rose „Taniripsa” i mirato „Tanotax”.

Nowy Program Ochrony Środowiska dla Krakowa

2021-10-24

20 października na sesji Rady Miasta odbyło się pierwsze czytanie Programu Ochrony Środowiska dla Miasta Krakowa na lata 2020-2030, który będzie jednym z ważniejszych dokumentów określających politykę miasta w zakresie ochrony środowiska. Jest on powiązany z innymi programami i projektami ujętymi w „Strategii Rozwoju Krakowa 2030. Tu chcę żyć. Kraków 2030”.

Fundacja Dzika Klinika zaprasza na nieodpłatne szkolenia online

2021-10-21

Fundacja Dzika Klinika – Centrum Pomocy dla Dzikich Zwierząt zaprasza do udziału w dwóch darmowych szkoleniach online, które odbywają się w ramach projektu „Ochrona różnorodności biologicznej ekosystemów zurbanizowanych – platforma edukacyjna – I edycja wirtualna”.

Ekospalarnia Kraków: więcej energii z instalacji

2021-10-24

Krakowska Ekospalarnia będzie produkować więcej energii cieplnej i elektrycznej, nie zwiększając ilości spalanych odpadów. Podpisana dzisiaj umowa na budowę instalacji odzysku ciepła ze spalin w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów, to mniej emisji CO2 do środowiska, obniżenie temperatury spalin i duża oszczędność wody. Koszt inwestycji to ok. 33 mln złotych.

Mieszkańcy Ruczaju zasadzili drzewa

2021-10-23

Mieszkańcy Dzielnicy VIII Dębniki zasadzili 35 drzew na Ruczaju. Nowe nasadzenia pojawiły się na ulicach: Lubostroń, Kolistej, Piltza, Bunscha, na terenie Osiedla Europejskiego, obok cmentarza przy ul. Czerwone Maki oraz przy centrum „Atut”.

Walka ze smogiem priorytetem dla Krakowa

2021-10-24

Obowiązująca od 1 września 2019 r. uchwała antysmogowa, a także konsekwentne działania informacyjne i edukacyjne miasta, okazały się bardzo skuteczne w walce o czyste powietrze. Kraków dał przykład całej Polsce, w jaki sposób zminimalizować skutki niskiej emisji, ograniczając problem czynnych palenisk węglowych.

Wzrasta zainteresowanie wymianą pieców w Metropolii Krakowskiej

2021-10-24

W pierwszym półroczu 2021 r. w gminach Metropolii Krakowskiej wymieniono 587 kotłów. To zaledwie 2 proc. pieców przeznaczonych do likwidacji – wynika z monitoringu wymiany „kopciuchów” prowadzonego w ramach inicjatywy „600 dni dla czystego powietrza”.

Znajdź komunikat