Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica XVIII Nowa Huta

Kurtyny wodne uruchomione

2024-06-17

W związku z upałami Wodociągi Miasta Krakowa, uruchomiły kurtyny wodne. Są ustawione w pięciu lokalizacjach.

Weryfikacja wniosków do budżetu obywatelskiego – czas na odwołania

2024-06-14

Zakończył się główny etap weryfikacji wniosków złożonych w ramach 11. edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Ocenie formalnej i prawno-merytorycznej poddano 1 100 projektów. Pozytywnie zakończyła się ona dla 681 propozycji. Ostateczną liczbę projektów poddanych pod głosowanie poznamy po zakończeniu procedury odwoławczej.

Lato w Krakowie jest pełne atrakcji

2024-06-13

10 wakacyjnych tygodni to czas, w którym Kraków zamienia się w stolicę ciekawych i różnorodnych aktywności organizowanych pod szyldem „Lato w mieście”. Wydarzenia kulturalne, warsztaty, treningi, półkolonie w szkołach i dla dzieci z niepełnosprawnościami – sprawdź poszczególne propozycje i w pełni korzystaj z lata w mieście!

XVIII

„Wzrost agresji rówieśniczej” – policjanci zapraszają na debatę

2024-06-13

„Wzrost agresji rówieśniczej – zagrożenia w rejonach szkół dzielnicy XVIII Nowa Huta” – to tytuł debaty społecznej, którą organizują funkcjonariusze z Komisariatu Policji VIII w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się już 25 czerwca w siedzibie Rady Dzielnicy XVIII przy os. Centrum B 6.

Strawa pod kopcem Wandy – przywitanie lata

2024-06-12

Ośrodek Kultury Norwida zaprasza w niedzielę, 23 czerwca, na wydarzenie plenerowe inspirowane słowiańskim świętem Nocy Kupały. To już kolejna edycja Strawy pod kopcem Wandy, podczas której przestrzeń wokół tajemniczego kopca wypełni się grupami rekonstrukcyjnymi, zabawą, muzyką i śpiewem. W tegorocznej odsłonie uczestniczki i uczestnicy dowiedzą się więcej o codzienności dawnych Słowian, odmierzanej cyklami przyrody i pór roku.

XVIII

Kolejne prace na remontowanej al. Solidarności

2024-06-12

17 czerwca drogowcy rozpoczęli prace remontowe na kolejnym odcinku al. Solidarności – między skrzyżowaniem z ul. Orkana i Struga a skrzyżowaniem z al. Przyjaźni i ul. Mierzwy. Ruszyła również wymiana nawierzchni na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Struga.

XVIII

75 lat Nowej Huty – jubileusz z Muzeum Krakowa

2024-06-12

W tym roku Nowa Huta kończy 75 lat. 23 czerwca 1949 r. rozpoczęła się budowa pierwszych budynków nowego miasta. Z okazji rocznicy Muzeum Krakowa zaprasza na projekcję filmową, spacery, ale też do skosztowania urodzinowego tortu i do wspólnego odśpiewania „Sto lat!” dostojnej solenizantce.

XVIII

Odkrywamy Nową Hutę biegiem

2024-06-10

Kontynuujemy biegi po Nowej Hucie w ramach kampanii „Kraków w formie”. Były już wiosenne, a teraz zapraszamy na odsłonę letnią „Nowej Huty w czterech smakach”. Jest to cykl czterech biegów w czasie czterech pór roku po wyjątkowych zakątkach Nowej Huty. Tym razem biegacze wystartują 22 czerwca z płyty boiska Stadionu Miejskiego Hutnik Kraków przy ul. Tadeusza Ptaszyckiego 4. Będzie tam zarówno start, meta oraz biuro zawodów.

Strefy wolne od dymu na przystankach komunikacji miejskiej

2024-06-06

W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przywiązuje się do ochrony zdrowia oraz poprawy jakości życia w miastach. W odpowiedzi na te wyzwania przypominamy o kampanii mającej na celu wprowadzenie stref wolnych od dymu na przystankach komunikacji miejskiej. Palenie tytoniu w miejscach publicznych, takich jak przystanki, naraża osoby niepalące na szkodliwe skutki biernego palenia oraz obniża komfort oczekiwania na transport publiczny.

Strefa Czystego Transportu wejdzie w życie za rok

2024-05-28

Wejście w życie Strefy Czystego Transportu zostało przesunięte w czasie o jeden rok, do 1 lipca 2025 r., co da miastu czas na przygotowanie potrzebnych zmian – tak 19 czerwca zdecydowali radni podczas sesji Rady Miasta. Za projektem uchwały głosowało 24 z nich, nikt nie był przeciw, a 5 osób wstrzymało się od głosu.

Znajdź