Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim

Aukcja na rzecz stypendium edukacyjnego dla młodzieży z Prokocimia
XII

Aukcja na rzecz stypendium edukacyjnego dla młodzieży z Prokocimia

2024-05-24

W niedzielę, 9 czerwca, o godzinie 12. 30 w pałacu Jerzmanowskich w Prokocimiu, rozpocznie się aukcja charytatywna na rzecz stypendium edukacyjnego im. Erazma Jerzmanowskiego dla uzdolnionej młodzieży z Prokocimia.

Park Złocień nabiera kształtów
XII

Park Złocień nabiera kształtów

2024-05-23

Przy ulicy Domagały powstaje długo oczekiwany przez mieszkańców Złocienia park. Obecnie montowane są urządzenia zabawowe na placu zabaw. Pojawiły się też pierwsze nasadzenia drzew.

Dubrownik
XII

Przedwakacyjny kurs chorwackiej kultury i języka w Dworze Czeczów

2024-05-21

Wakacje już na horyzoncie i wielu z nas zaplanowało urlop albo właśnie poszukuje idealnego miejsca na letni odpoczynek. Od lat jednym z najpopularniejszych kierunków wśród Polaków – w  tym również krakowian – jest Chorwacja. Centrum Kultury Podgórza zaprasza do Dworu Czeczów na przedwakacyjny kurs chorwackiej kultury i języka. Zajęcia będą organizowane w trzy czerwcowe soboty.

XII

Prokocim: utrudnienia na ul. Morawiańskiego i Stacyjnej

2024-05-17

20 maja drogowcy pojawili się na dwóch ulicach w pobliżu przystanku kolejowego Kraków Prokocim – ul. Pawła Morawiańskiego i Stacyjnej. Ekipy prowadzą tam prace odtworzeniowe nawierzchni po przejazdach ciężarówek.

XII

Nowy budynek socjalny dla MPK przy pętli Miejskie Centrum Opieki

2024-05-17

Zarząd Inwestycji Miejskich buduje kompleksowo. Niedawno przy pętli Miejskie Centrum Opieki w Prokocimiu stanął modułowy budynek socjalny, z którego mogą korzystać pracowniczki i pracownicy MPK SA w Krakowie.

XII

Rozbudowa szkoły przy ul. Sucharskiego podwoi liczbę miejsc

2024-04-03

Rozpoczęły się już roboty budowlane na terenie należącym do Szkoły Podstawowej nr 124 przy ul. H. Sucharskiego – powstaje tam dodatkowy, samodzielny budynek, dzięki któremu za dwa lata szkoła będzie mogła przyjąć drugie tyle uczniów i uczennic. Obecnie naukę pobiera tam ponad 400 dzieci, nowy obiekt będzie mógł zaoferować kolejne 440 miejsc. Inwestycja zyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Program Budowy Parkingów Lokalnych – wnioski do końca maja

2024-05-15

Projekt pod nazwą „Program Budowy Parkingów Lokalnych” ruszył w 2020 r. Niedawno miasto przyjęło nową uchwałę, która wprowadziła w nim dwie zmiany – dotyczące wkładu rzeczowego oraz minimalnej liczby miejsc postojowych. Wnioski można składać do końca maja.

XII

Zabierz mamę na badania!

2024-05-14

26 maja, w godz. od 10.00 do 14.00 na terenie XV Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się Dzień Zdrowia 2024. W ramach wydarzenia planowane są atrakcje i animacje dla dzieci, strefa sportowa na orliku szkolnym, jak i możliwość skorzystania z bezpłatnych badań, w tym badania mammograficznego i porad edukacyjnych.

Miejsce Aktywności Mieszkańców przy ul. Wielickiej – konsultacje społeczne

2024-05-10

Do 28 czerwca trwają konsultacje społeczne dotyczące utworzenia Miejsca Aktywności Mieszkańców przy ul. Wielickiej. Ich celem jest rozpoznanie oczekiwań mieszkańców odnośne funkcji i zadań realizowanych w Miejscu Aktywności Mieszkańców po jego utworzeniu w budynku będącym we władaniu Spółdzielni Mieszkaniowej „Kabel” przy ul. Wielickiej 79.

XII

Ulica Aleksandry z nowym chodnikiem

2024-05-10

Ruszył remont chodnika na ulicy Aleksandry. Drogowcy zajęli odcinek od przystanku „Aleksandry” 02 do ul. Mała Góra. Roboty wiążą się z lokalnymi zwężeniami na jezdni i niedogodnościami dla pieszych.

Znajdź