Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica VIII Dębniki

Weryfikacja wniosków do budżetu obywatelskiego – czas na odwołania

2024-06-14

Zakończył się główny etap weryfikacji wniosków złożonych w ramach 11. edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Ocenie formalnej i prawno-merytorycznej poddano 1 100 projektów. Pozytywnie zakończyła się ona dla 681 propozycji. Ostateczną liczbę projektów poddanych pod głosowanie poznamy po zakończeniu procedury odwoławczej.

Lato w Krakowie będzie pełne atrakcji

2024-06-13

10 wakacyjnych tygodni to czas, w którym Kraków zamienia się w stolicę ciekawych i różnorodnych aktywności organizowanych pod szyldem „Lato w mieście”. Wydarzenia kulturalne, warsztaty, treningi, półkolonie w szkołach i dla dzieci z niepełnosprawnościami – sprawdź poszczególne propozycje i w pełni korzystaj z lata w mieście!

Kładka na Ludwinowie nie zagraża bulwarom

2024-06-13

Małopolska Wojewódzka Konserwator Zabytków Katarzyna Urbańska wezwała realizatora budowy kładki Kazimierz–Ludwinów do podjęcia działań zmierzających do ograniczenia ingerencji konstrukcji kładki w bulwary po stronie Kazimierza. Protesty i obawy mieszkańców o skreślenie Krakowa z listy UNESCO są bezpodstawne.

Budowa kładki Kazimierz–Ludwinów: zamknięcie części bulwaru Inflanckiego

2024-06-12

Od 17 czerwca planowane jest zamknięcie dla ruchu dolnej części bulwaru Inflanckiego (lewy brzeg). Ma to związek z rozpoczęciem prac związanych z budową przyczółka kładki po tej stronie Wisły. Ruch pieszo-rowerowy zostanie przekierowany na górny bulwar Inflancki poprzez istniejące pochylnie.

Konsultacje w sprawie planu ogólnego z dużą liczbą wniosków

2024-06-10

Do urzędu wpłynęło już 12,5 tysiąca wniosków w sprawie planu ogólnego. W przeciągu trzech tygodni od momentu przedłużenia przez prezydenta terminu ich składania, mieszkańcy złożyli ich do Wydziału Planowania Przestrzennego blisko 5 tysięcy. Wnioski będą analizowane i poddane weryfikacji.

XVIII XVIII VIII

Kształtowanie przyszłości edukacji w Krakowie: kolejna rozbudowa

2024-06-07

Została podpisana następna umowa, tym razem dotycząca rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 62 przy ulicy Ćwikłowej.

Strefy wolne od dymu na przystankach komunikacji miejskiej

2024-06-06

W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przywiązuje się do ochrony zdrowia oraz poprawy jakości życia w miastach. W odpowiedzi na te wyzwania przypominamy o kampanii mającej na celu wprowadzenie stref wolnych od dymu na przystankach komunikacji miejskiej. Palenie tytoniu w miejscach publicznych, takich jak przystanki, naraża osoby niepalące na szkodliwe skutki biernego palenia oraz obniża komfort oczekiwania na transport publiczny.

XVIII XVIII VIII

Prace na ul. Czerwone Maki, utrudnienia dla pieszych

2024-06-06

Do końca czerwca drogowcy będą pracować w rejonie ulicy Czerwone Maki na Ruczaju. Zajmą się remontem nawierzchni ścieżki wzdłuż cmentarza, a także ciągu pieszego od centrum handlowego Atut w kierunku ul. Babińskiego.

SCT wejdzie w życie później, po kampanii informacyjnej i konsultacjach

2024-05-28

Radni otrzymali projekt zmiany uchwały o strefie czystego transportu. Chodzi o opóźnienie wejścia jej w życie, aby dać czas na przygotowanie potrzebnych zmian. Pierwszy etap miałby więc obowiązywać od 1 stycznia 2026 r., a nie, jak pierwotnie zakładano, od 1 lipca 2024 r.

Strefa Płatnego Parkowania bez zmian

2024-06-05

Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Infrastruktury RMK przedstawiciele Zarządu Transportu Publicznego poinformowali, że nie ma planów poszerzenia Strefy Płatnego Parkowania w najbliższym czasie. Na razie nie ma także możliwości, by weszły w życie nowe zasady opłat w SPP.

Znajdź