Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica VI Bronowice

Jaki będzie plan dla rejonu ulic Stańczyka i Złoty Róg?

2024-06-21

Wydział Planowania Przestrzennego UMK przystępuje do sporządzenia planu dla obszaru „Rejon ulic Stańczyka i Złoty Róg”. Teren ten znajduje się w dzielnicy VI Bronowice i zajmuje ponad 35 hektarów powierzchni.

VI

Bezpieczeństwo seniora – zaproszenie na zajęcia

2024-06-14

Zasady bezpieczeństwa w domu, oszustwa i wyłudzenia, cyberbezpieczeństwo, jak postępować w przypadku napaści lub przemocy – m.in. te tematy zostaną omówione podczas zajęć pt. „Bezpieczeństwo seniora”. Wydarzenie odbędzie się już 28 czerwca, liczba miejsc ograniczona.

Lato w Krakowie jest pełne atrakcji

2024-06-13

10 wakacyjnych tygodni to czas, w którym Kraków zamienia się w stolicę ciekawych i różnorodnych aktywności organizowanych pod szyldem „Lato w mieście”. Wydarzenia kulturalne, warsztaty, treningi, półkolonie w szkołach i dla dzieci z niepełnosprawnościami – sprawdź poszczególne propozycje i w pełni korzystaj z lata w mieście!

Strefy wolne od dymu na przystankach komunikacji miejskiej

2024-06-06

W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przywiązuje się do ochrony zdrowia oraz poprawy jakości życia w miastach. W odpowiedzi na te wyzwania przypominamy o kampanii mającej na celu wprowadzenie stref wolnych od dymu na przystankach komunikacji miejskiej. Palenie tytoniu w miejscach publicznych, takich jak przystanki, naraża osoby niepalące na szkodliwe skutki biernego palenia oraz obniża komfort oczekiwania na transport publiczny.

Strefa Czystego Transportu wejdzie w życie za rok

2024-05-28

Wejście w życie Strefy Czystego Transportu zostało przesunięte w czasie o jeden rok, do 1 lipca 2025 r., co da miastu czas na przygotowanie potrzebnych zmian – tak 19 czerwca zdecydowali radni podczas sesji Rady Miasta. Za projektem uchwały głosowało 24 z nich, nikt nie był przeciw, a 5 osób wstrzymało się od głosu.

Pracownicy UMK pomogą wypełnić wniosek do planu ogólnego

2024-06-04

Jeszcze do 30 czerwca mieszkańcy mogą składać wnioski do planu ogólnego. Termin konsultacji został przedłużony przez prezydenta Krakowa, a dodatkowo w kilku lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa pracownicy Wydziału Planowania Przestrzennego będą udzielać pomocy w wypełnieniu wniosków.

VI

Remont ul. Boya-Żeleńskiego w Bronowicach

2024-06-03

We wtorek, 4 czerwca, rozpoczął się remont ul. Boya-Żeleńskiego. W pierwszej kolejności drogowcy zajmują się chodnikiem. Obowiązują lokalne zwężenia i utrudnienia w ruchu pieszych.

VI

Przebudowa fragmentu ul. Wierzyńskiego zakończy się szybciej

2023-09-12

Trwa przebudowa ul. Wierzyńskiego na odcinku od ul. Balickiej do ul. Myczkowskiego. Według najnowszych informacji, które przekazuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, inwestycja zakończy się szybciej niż planowano – będzie to koniec sierpnia.

Znajdź