Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica II Grzegórzki

Przyjdź na otwarcie kładki i zbadaj stan swojego roweru

2023-06-06

Zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek na akcję „Rower na właściwym torze”, czyli kontrole jednośladów z okazji otwarcia mostu kolejowego z przeprawą pieszo-rowerową przez Wisłę. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 10 czerwca, w godz. 10.00-18.00, u zbiegu ulic Halickiej i Podgórskiej.

Kościół na ul. Kopernika
XVIII XVIII II

Co dalej z kościołem na Wesołej

2023-05-23

Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP przy ulicy Kopernika jest własnością Agencji Rozwoju Miasta Krakowa. Budynek kościoła, wraz z innymi nieruchomościami kupionymi od Szpitala Uniwersyteckiego przez miasto, został przekazany aportem Agencji w 2021 roku. Rozmowy dotyczące jego przyszłości cały czas trwają.

W sierpniu tenisowe zmagania w Krakowie

2023-05-16

Już w sierpniu Kraków stanie się areną dwóch turniejów tenisowych. Pierwszy z nich to ITF J100 Memoriał Charliego Berszakiewicza – Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski U18, a drugi – Międzynarodowy Turniej Tenisowy do lat 12 – Kraków Cup.

XVIII XVIII II

Porozmawialiśmy o Grzegórzkach. Co czeka tę dzielnicę?

2023-04-26

Za nami kolejne spotkanie w ramach cyklu „Porozmawiajmy o Krakowie”. We wtorek, 28 marca, mieszkańcy Dzielnicy II mogli zapoznać się z planami rozwoju Grzegórzek oraz wymienić się spostrzeżeniami, uwagami i pomysłami z władzami miasta.

XVIII XVIII II

Trwa wymiana starej sieci ciepłowniczej w Grzegórzkach

2023-05-09

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozpoczęło prace modernizacyjne sieci ciepłowniczej przy al. Powstania Warszawskiego. Prace polegają na wymianie starej sieci kanałowej na nowoczesną, wykonaną w technologii preizolacji o średnicy 500 mm.

Znajdź