Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica XVI Bieńczyce

Program Budowy Parkingów Lokalnych – wnioski do końca maja

2024-05-15

Projekt pod nazwą „Program Budowy Parkingów Lokalnych” ruszył w 2020 r. Niedawno miasto przyjęło nową uchwałę, która wprowadziła w nim dwie zmiany – dotyczące wkładu rzeczowego oraz minimalnej liczby miejsc postojowych. Wnioski można składać do końca maja.

XVI

Os. Strusia: remont parkingu na ul. Janiszewskiego

2024-05-13

13 maja ruszył remont parkingu w rejonie budynku nr 2 na os. Strusia (ulica Tomasza Janiszewskiego). W miejscu prowadzenia prac obowiązuje zakaz parkowania.

Za nami Noc Muzeów 2024

2024-05-08

Za nami wielkie święto miłośników wieczornego i nocnego zwiedzania. 17 maja, już po raz 20. krakowskie muzea i galerie zaprosiły mieszkańców oraz gości do oglądania kolekcji i udziału w licznych atrakcjach przygotowanych specjalnie na jedyną taką noc w roku – Noc Muzeów. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Muzea na rzecz edukacji i badań”.

Umowa w sprawie rozbudowy Muzeum Nowej Huty podpisana

2024-05-08

6 maja Muzeum Krakowa podpisało umowę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dotyczącą remontu i dostosowania do potrzeb nowoczesnej placówki muzealnej dawnego kina Światowid na os. Centrum E 1, w którym mieści się obecnie Muzeum Nowej Huty.

XVI

Nowa lokalizacja Klubu Rodziców w Bieńczycach

2024-05-08

Na os. Niepodległości 3 w poniedziałek, 6 maja, odbyło się otwarcie nowej lokalizacji Klubu Rodziców z dziećmi do lat 3. To pierwszy Klub Rodziców w Bieńczycach, a trzeci prowadzony przez Stowarzyszenie Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych Pro Familia przy współpracy z Gminą Miejską Kraków.

XVI

W Bieńczycach powstaną nowe placówki dla mieszkańców

2024-04-03

Na ulicy Fatimskiej powstanie nowe centrum aktywności dla mieszkańców. Placówka będzie mieć specjalną sekcję, przeznaczoną dla osób powyżej 75 roku życia.

„Ogród z klasą” w Twojej szkole! Zgłoś się do 3. edycji programu

2024-04-03

To już 3. edycja popularnego programu zajęć dla uczniów przedszkoli i szkół podstawowych, który inspiruje i zachęca do tworzenia szkolnych ogrodów. Dlaczego akcja cieszy się dużym zainteresowaniem? Ponieważ uprawa roślin zachęca dzieci do dbania o zdrowy styl życia, a lekcje w „zielonej klasie” są pełne ciekawostek. Zgłoszenia do programu są przyjmowane do końca maja, a wyniki poznamy do 28 czerwca.

XVI

Ruszają przygotowania do budowy Centrum Aktywności na os. Jagiellońskim

2024-03-19

Zarząd Inwestycji Miejskich podpisał umowę z wykonawcą koncepcji Centrum Aktywności na os. Jagiellońskim. Kameralny budynek, przeznaczony dla społeczności lokalnej tego rejonu Bieńczyc, powstanie w rejonie ul. Broniewskiego, nieopodal działającej tam przychodni.

Kolejne instalacje fotowoltaiczne na szkołach i żłobku

2024-02-26

Jednostka Klimat–Energia–Gospodarka Wodna rozpoczęła realizację kolejnych inwestycji fotowoltaicznych na dachach trzech krakowskich szkół podstawowych oraz żłobka.

Plan ogólny podstawowym dokumentem planistycznym dla miast

2024-02-22

Plan ogólny to nowe narzędzie planistyczne, które do końca 2025 roku musi zastąpić studium gminne. To efekt ostatniej nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Znajdź