Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica XI Podgórze Duchackie

Konsultacje w sprawie planu ogólnego z dużą liczbą wniosków

2024-06-10

Do urzędu wpłynęło już 12,5 tys. wniosków w sprawie planu ogólnego. W przeciągu trzech tygodni od momentu przedłużenia przez prezydenta terminu ich składania, mieszkańcy złożyli ich do Wydziału Planowania Przestrzennego blisko 5 tys. Wnioski będą analizowane i poddane weryfikacji.

bezpłatne treningi gry w bule
XVIII XVIII XI

Bezpłatne treningi gry w bule

2024-06-11

W Krakowie odbywają się stałe treningi gry w bule. Chętni mogą się zgłaszać do zajęć w jednym z trzech bulodromów.

XVIII XVIII XI

Ponownie można konsultować plan dla obszaru „Ulica Niebieska – Cmentarz”

2024-06-11

Mieszkańcy ponownie będą mogli złożyć uwagi do projektu planu dla obszaru „Ulica Niebieska – Cmentarz”. Chodzi o 24-hektarowy teren w dzielnicy XI Podgórze Duchackie.

XVIII XVIII XI

Budują sieć gazową na ul. Tuchowskiej

2024-06-07

Polska Spółka Gazownictwa buduje sieć gazową na ul. Tuchowskiej. Pracami objęty jest fragment miedzy budynkami nr 7 i 17. Obowiązują zmiany w ruchu drogowym.

Strefy wolne od dymu na przystankach komunikacji miejskiej

2024-06-06

W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przywiązuje się do ochrony zdrowia oraz poprawy jakości życia w miastach. W odpowiedzi na te wyzwania przypominamy o kampanii mającej na celu wprowadzenie stref wolnych od dymu na przystankach komunikacji miejskiej. Palenie tytoniu w miejscach publicznych, takich jak przystanki, naraża osoby niepalące na szkodliwe skutki biernego palenia oraz obniża komfort oczekiwania na transport publiczny.

SCT wejdzie w życie później, po kampanii informacyjnej i konsultacjach

2024-05-28

Radni otrzymali projekt zmiany uchwały o strefie czystego transportu. Chodzi o opóźnienie wejścia jej w życie, aby dać czas na przygotowanie potrzebnych zmian. Pierwszy etap miałby więc obowiązywać od 1 stycznia 2026 r., a nie, jak pierwotnie zakładano, od 1 lipca 2024 r.

Pracownicy UMK pomogą wypełnić wniosek do planu ogólnego

2024-06-04

Jeszcze do 30 czerwca mieszkańcy mogą składać wnioski do planu ogólnego. Termin konsultacji został przedłużony przez prezydenta Krakowa, a dodatkowo w kilku lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa pracownicy Wydziału Planowania Przestrzennego będą udzielać pomocy w wypełnieniu wniosków.

Bezpłatne badania mammograficzne w Krakowie

2024-05-21

W czerwcu na parkingach wybranych centrów handlowych w Krakowie pojawią się mobilne punkty badań mammograficznych. Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku od 45 do 74 lat. Akcja organizowana jest przez firmę LUX MED Diagnostyka.

Znajdź