Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica XI Podgórze Duchackie

Zaproszenie na eksploracje przyrodnicze w Parku Rzecznym Drwinka
XVIII XVIII XI

Zimowe spacery w parku rzecznym Drwinka

2023-12-06

Park rzeczny Drwinka to bardzo ciekawe przyrodniczo miejsce, które nawet zimą da się lubić. Szczególnie warto odwiedzić tę przestrzeń podczas spacerów badawczych. Tym bardziej, że to już ostatnie zajęcia edukacyjne organizowane przez ZZM w ramach projektu z budżetu obywatelskiego „Drwinka – poznajmy ją lepiej”. Przed nami tropy, ślady i ciekawostki o ptakach, które zimują w mieście.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa
XVIII XVIII XI

Przebudowa ul. Podgórki – zmiany w organizacji ruchu

2023-11-22

Trwa modernizacja fragmentu ul. Podgórki w Podgórzu Duchackim. Pracami objęty jest odcinek o długości ok. 160 metrów, począwszy od skrzyżowania z ul. Cechową aż do wiaduktu nad autostradą.

Będą nowe miejscowe plany

2023-12-01

Wydział Planowania Przestrzennego UMK przystępuje do sporządzania sześciu nowych miejscowych planów zagospodarowania.

XVIII XVIII XI

Chcemy poznać Twoje zdanie o parku rzecznym Drwinka

2023-11-30

Park rzeczny Drwinka to atrakcyjna przestrzeń pełna ciekawostek ze świata przyrody. To tutaj można pospacerować zarówno rekreacyjnie, jak i badawczo. By lepiej przyjrzeć się wykorzystaniu tego terenu, Fundacja Sendzimira we współpracy z ZZM przygotowała geoankietę, która pozwoli poznać zdanie mieszkańców na temat parku.

Uchylmy okienka wolno żyjącym kotom

2023-11-29

Okres zimowy to czas szczególnie dokuczliwy dla wolno żyjących kotów. Uchylmy dla nich okienka w piwnicach i pomieszczeniach gospodarczych, aby ochronić je przed zimnem i mrozem.

III

Kaczy bufet powraca do krakowskich parków

2023-11-27

Kaczy bufet to specjalny automat z pokarmem dla ptactwa wodnego. Dzięki niemu kaczki dostają odpowiednie dla nich pożywienie – z witaminami i mikroelementami. Automaty wydają karmę bezpłatnie, cztery razy na godzinę, aby uniknąć przekarmienia oraz marnowania jedzenia. Pamiętajmy, że suchy chleb to nie jest dobry pomysł na dokarmianie kaczek!

Wybory do Rad Dzielnic 2023

Działaj na rzecz lokalnej społeczności! Weź udział w wyborach do Rad Dzielnic

2023-11-10

W niedzielę, 10 grudnia, odbędą się wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa. W 18 krakowskich dzielnicach zostanie wybranych 366 radnych. Mieszkańcy naszego miasta będą mieli możliwość wybrania swoich przedstawicieli do poszczególnych rad dzielnic. Warto wziąć udział w wyborach i mieć realny wpływ na to, kto będzie reprezentował interesy dzielnicy, w której mieszkamy.

Remont jezdni i parkingu na ul. Wysłouchów

2023-10-27

Na ul. Wysłouchów (bocznej) trwa remont jezdni i parkingu. Aktualnie trwają prace bitumiczne – obowiązuje połówkowe zawężenie jezdni i ruch wahadłowy.

Boisko przy ulicy Heila zostanie zmodernizowane
XVIII XVIII XI

Boisko przy ulicy Heila zostanie zmodernizowane

2023-09-20

Zarząd Zieleni Miejskiej wybrał ofertę na wykonanie robót budowlanych związanych z modernizacją boiska na terenie ogródka jordanowskiego przy ulicy Heila. Obiekt zostanie zmodernizowany jeszcze w tym roku.

Zajęcia modelarskie dla najmłodszych
XVIII XVIII XI

Zajęcia modelarskie dla najmłodszych

2023-09-18

Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego organizuje zajęcia modelarskie dla najmłodszych mieszkańców dzielnicy. Zajęcia odbywają się w pomieszczeniach przy ul. Beskidzkiej 30 oraz Na Wrzosach 57.

Znajdź