Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica X Swoszowice

X

Drzewo upamiętniające prezydenta Józefa Dietla

2023-09-19

W czwartek, 21 września, o godz. 12.00, u zbiegu ulic Kąpielowej i Moszyńskiego odbędzie się spotkanie przy drzewie zasadzonym dla upamiętnienia dokonań prezydenta Krakowa Józefa Dietla dla Swoszowic.

Otwarcie wystawy stałej „Harcerskie ścieżki”

2023-09-05

30 września i 1 października Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego, które mieści się w forcie Jugowice przy ul. Fortecznej 28, zaprasza na wydarzenia w ramach otwarcia nowej wystawy „Harcerskie ścieżki”.

WLKS Krakus Swoszowice z boiskiem na piłkarską III ligę

2023-08-14

Ponad 5 mln zł wyniesie koszt inwestycji, dzięki której sekcja piłki nożnej WLKS Krakus Swoszowice, zyska komfortowe warunki do dalszego rozwoju.

X

Wystawa „Fort Jugowice. Dziedzictwo miejsca”

2023-06-28

6 lipca w Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego przy ul. Fortecznej 28 została otwarta ekspozycja poświęcona historii i tradycji południowych obszarów Krakowa, a także Twierdzy Kraków.

Park przy Forcie 52 Borek czeka na mieszkańców
X

Park przy forcie 52 „Borek” czeka na mieszkańców

2023-07-24

Przy forcie 52 „Borek”, między ulicami Korpala, Krygowskiego oraz ulicą Forteczną, mieści się niezwykły park. Jego urządzenie nawiązuje do historii fortu.

Powstaje placówka opiekuńczo-wychowawcza dla dzieci z Ukrainy

2023-07-14

W związku z wybuchem wojny w Ukrainie i napływem uchodźców, w tym dzieci pozbawionych opieki, Kraków uruchomił zbiórkę na utworzenie placówki opiekuńczo-wychowawczej. We wrześniu zeszłego roku z zebranych środków zakupiono na ten cel nieruchomość przy ul. Moczydło 12. W lipcu zakończył się pierwszy etap jej modernizacji.

Zmodernizowany ogródek jordanowski przy ul. Kuryłowicza
X

Zmodernizowany ogródek jordanowski przy ul. Kuryłowicza

2023-07-07

Najmłodsi krakowianie mogą korzystać z odnowionego ogródka jordanowskiego nieopodal Centrum Kultury Podgórza – Klubu Soboniowice.

X

Opatkowice: konsultacje ws. nowej pętli i parkingu przy przystanku SKA

2023-06-21

Do 14 lipca trwały konsultacje społeczne dotyczące rozwiązań projektowych mających na celu integrację przystanku komunikacji autobusowej z przystankiem kolejowym Kraków Opatkowice. Inwestycja swoim zakresem obejmuje rozbudowę ul. Studniarskiego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i ogólnodostępnymi miejscami postojowymi, budowę pętli autobusowej oraz parkingu „Parkuj i jedź”.

X

Wiadukt w ciągu ul. Kąpielowej: umowa na projekt podpisana

2023-05-17

Oferta złożona przez Sweco Polska Sp. z o.o. okazała się najkorzystniejsza w przetargu ogłoszonym przez Zarząd Inwestycji Miejskich na przygotowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie zgód na budowę wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ul. Kąpielowej. W połowie maja podpisana została umowa z wykonawcą ważnej dla mieszkańców dzielnicy X Swoszowice inwestycji.

Znajdź