Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica IX Łagiewniki-Borek Fałęcki

Uchylmy okienka wolno żyjącym kotom

2023-11-29

Okres zimowy to czas szczególnie dokuczliwy dla wolno żyjących kotów. Uchylmy dla nich okienka w piwnicach i pomieszczeniach gospodarczych, aby ochronić je przed zimnem i mrozem.

Przedświąteczny karp dla Krakowa także w tym roku!

2023-11-29

10 tysięcy porcji karpia, kapusta z grochem, zupa grzybowa i pieczywo – kolejny raz wraz z Bartłomiejem Szczoczarzem, właścicielem gospodarstwa rybackiego Dolina Będkowska, organizujemy bezpłatny przedświąteczny poczęstunek dla mieszkańców Krakowa.

Nocne prace w tunelach Trasy Łagiewnickiej, tak będzie kursować linia nr 608

2023-11-28

Od nocy z 29 na 30 listopada do nocy z 1 na 2 grudnia będą prowadzone prace serwisowe w tunelach Trasy Łagiewnickiej. W tym czasie autobusy linii nocnej nr 608 będą kursować po trasie objazdowej ulicami: Brożka, Grota-Roweckiego i Kobierzyńską.

Wybory do Rad Dzielnic 2023

Działaj na rzecz lokalnej społeczności! Weź udział w wyborach do Rad Dzielnic

2023-11-10

W niedzielę, 10 grudnia, odbędą się wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa. W 18 krakowskich dzielnicach zostanie wybranych 366 radnych. Mieszkańcy naszego miasta będą mieli możliwość wybrania swoich przedstawicieli do poszczególnych rad dzielnic. Warto wziąć udział w wyborach i mieć realny wpływ na to, kto będzie reprezentował interesy dzielnicy, w której mieszkamy.

pamięci ofiar bombardowania 1939
IX

Pamięci ofiar bombardowania z 1939 roku

2023-10-31

Na cmentarzu parafialnym przy ulicy Zawiłej, w miejscu pochówku ofiar niemieckiego bombardowania z 4 września 1939 r. został odsłonięty nowy nagrobek.

Ogród dydaktyczny w Łagiewnikach czeka na uczniów
IX

Ogród dydaktyczny w Łagiewnikach czeka na uczniów

2023-08-31

Park w Łagiewnikach jest doskonałą przestrzenią do przeprowadzenia lekcji w terenie, obserwacji przyrody i spacerów edukacyjnych.

Rekultywacja Białych Mórz

2023-08-01

Białe Morza – zielony teren w dzielnicy Łagiewniki-Borek Fałęcki, to niewątpliwie zakątek urokliwy, w sam raz na wypoczynek. Trzeba jednak pamiętać, że jest to obszar poprzemysłowy, po dawnych Zakładach Sodowych Solvay. Zakłady zostały zamknięte w latach 90. XX w. Miasto, znając problem zasolenia głębszych warstw gleby, pracuje nad znalezieniem najlepszego rozwiązania, by skutecznie i z dbałością o środowisko zneutralizować obecność tego składnika w ziemi.

XVIII XVIII VIII

Powstanie ulica 8. Pułku Ułanów

2023-05-11

Na terenie dzielnic Dębniki i Łagiewniki-Borek Fałęcki zostanie wybudowana nowa droga – ulica 8. Pułku Ułanów. Ma ona stanowić alternatywę dla ulicy Kobierzyńskiej, poprawić obsługę komunikacyjną w dzielnicach VIII i IX i stworzyć nową infrastrukturę dla rowerów, samochodów i komunikacji zbiorowej.

Znajdź