Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dzielnica I Stare Miasto

Mieszkańcy wybrali przedstawicieli do rad dzielnic

2023-12-11

10 grudnia odbyły się wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa. W 18 krakowskich dzielnicach zostało wybranych 366 radnych. Frekwencja wyniosła 9,67 proc. Wstępne wyniki wyborów są dostępne na stronie bip.krakow.pl.

schody przy MDA

Światowy potentat buduje schody ruchome dla Krakowa

2023-12-08

Jeszcze w styczniu rozpocznie się demontaż zniszczonych schodów ruchomych przy krakowskim dworcu autobusowym MDA. Zajmie się tym firma OTIS działająca na zlecenie wykonawcy całego zadania. Ta sama firma zajęła się już projektowaniem nowych schodów, zamontuje je także na miejscu. Równolegle wykonawca całości zadania zadaszy nowe schody ruchome.

Dzielnica I I

Budowa sieci ciepłowniczej na ul. Skawińskiej

2023-12-01

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej prowadzi prace związane z budową sieci ciepłowniczej na ul. Skawińskiej. Pracami objęty jest odcinek od ul. Augustiańskiej do ul. Wietora.

Uchylmy okienka wolno żyjącym kotom

2023-11-29

Okres zimowy to czas szczególnie dokuczliwy dla wolno żyjących kotów. Uchylmy dla nich okienka w piwnicach i pomieszczeniach gospodarczych, aby ochronić je przed zimnem i mrozem.

Przedświąteczny karp dla Krakowa – kolejny poczęstunek już dzisiaj!

2023-11-29

10 tysięcy porcji karpia, kapusta z grochem, zupa grzybowa i pieczywo – kolejny raz wraz z Bartłomiejem Szczoczarzem, właścicielem gospodarstwa rybackiego Dolina Będkowska, organizujemy bezpłatny przedświąteczny poczęstunek dla mieszkańców Krakowa. Dzisiaj, 11 grudnia, spotkamy się na parkingu przy pętli tramwajowej „Kurdwanów P+R”.

Nadzieja, która nie gaśnie...

„Nadzieja, która nie gaśnie…” – międzynarodowy wieczór kolęd

2023-11-27

Przed nami XV edycja Międzynarodowego Wieczoru Kolęd. Dzisiaj, 10 grudnia, w Auditorium Maximum odbędzie się wydarzenie pod hasłem „Nadzieja, która nie gaśnie…”. Początek o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Targi bożonarodzeniowe na placu Wolnica
Dzielnica I I

Targi bożonarodzeniowe na placu Wolnica

2023-11-27

4 grudnia krakowski plac Wolnica przemienił się w przestrzeń wyjątkowych targów. Magiczna atmosfera świąt, unikatowe dzieła rzemieślnicze, regionalne specjały i bogaty program artystyczny – to tylko niektóre z powodów, dla których warto odwiedzić Kazimierz. Targi potrwają do 17 grudnia.

 

Śpiewaj z nami zaślepka

Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami

2023-11-27

23 grudnia podczas targów bożonarodzeniowych na Rynku Głównym odbędzie się wyjątkowy kolędowy koncert. Wystąpią krakowskie chóry, które zapraszają wszystkich do dołączenia do wspólnego kolędowania.

Żabiniec

Co w planie dla Żabińca?

2023-11-24

Od 4 grudnia do 3 stycznia mieszkańcy mogą zapoznać się po raz kolejny z częścią projektu dla obszaru „Żabiniec”. Plan obejmuje cztery dzielnice: Prądnik Biały i Prądnik Czerwony, Krowodrzę oraz Stare Miasto.

Przebudowa ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki – stan zaawansowania prac

2023-11-08

Trwa przebudowa ulic Zwierzynieckiej i Kościuszki. Poniżej przedstawiamy aktualny stan zaawansowania prac na obu ulicach oraz na skrzyżowaniu z al. Krasińskiego.

Znajdź