Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Referendum wzywa nas!

Trwa przyjmowanie zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji w referendum lokalnym wyznaczonym na 25 maja. Zgłaszać się można do 30 kwietnia.

Druk zgłoszenia do pracy w obwodowej komisji ds. referendum znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Krakowa w zakładce „REFERENDUM LOKALNE 2014"

Nabór kandydatów do obwodowych komisji ds. referendum dotyczy wyłącznie osób zamieszkałych w  Krakowie i wpisanych do stałego rejestru wyborców Gminy Miejskiej Kraków (osoby pełnoletnie). Osoby zainteresowane pracą w obwodowych komisjach ds. referendum powinny własnoręcznie wypełnić druk „Zgłoszenie do pracy w komisji", opatrzyć go datą i podpisem i:

- złożyć w Urzędzie Miasta Krakowa, plac Wszystkich Świętych 3-4, pok. 202 (sekretariat Kancelarii Rady Miasta Krakowa i Dzielnic Krakowa) w godz. 7:40-15:30

lub

- przesłać faksem na numer tel. (12) 61-61-702 lub (12) 61-61-723 (do Kancelarii Rady Miasta i Dzielnic Krakowa)

lub

- przesłać mailem skan wypełnionego własnoręcznie zgłoszenia (w formacie pliku pdf) na adres e-mail: komisje-referendum@um.krakow.pl  (w tytule maila podać swoje „imię i nazwisko" oraz dopisek „zgłoszenie do pracy w komisji").

Osobom wchodzącym w skład Obwodowych Komisji ds. Referendum przysługują zryczałtowane diety w następujących wysokościach:

- przewodniczący komisji – 200 złotych,

- zastępca przewodniczącego komisji – 180 złotych,

- członek komisji – 160 złotych.

Należy pamiętać, że 25 maja 2014 r. odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego i referendum lokalne. Dana osoba może być członkiem tylko jednej komisji wyborczej na terenie Krakowa – albo członkiem obwodowej komisji w wyborach do Parlamentu Europejskiego albo członkiem obwodowej komisji w referendum lokalnym. W przypadku powołania tej samej osoby do pracy w obwodowych komisjach – zarówno w wyborach do Parlamentu Europejskiego jak i w referendum – osoba ta traci członkostwo w obwodowej komisji w referendum, natomiast pozostaje członkiem obwodowej komisji w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-04-15
Data aktualizacji: 2014-04-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat