Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zmiany na rondzie Ofiar Katynia

Z piątku na sobotę (4-5 lutego) zmieni się organizacja ruchu na rondzie Ofiar Katynia. Zmiana dotyczy poruszania się w relacji Conrada – Radzikowskiego.

W związku z postępem prac przy budowie tuneli pod rondem Ofiar Katynia, w najbliższy weekend (w nocy z piątku na sobotę, a więc 4-5 lutego) planowane są zmiany w organizacji ruchu. Przejazd w relacji Conrada – Radzikowskiego nie będzie odbywał się bezpośrednio, lecz poprzez zawrotkę na ulicy Jasnogórskiej. Skręt w prawo (w Jasnogórską) będzie się odbywał bez udziału sygnalizacji świetlnej, co powinno znacznie ułatwić przejazd. Takie zmiany potrwają około dwa tygodnie.

Roboty na rondzie Ofiar Katynia realizowane są zgodnie z harmonogramem przyjętym jesienią ubiegłego roku. W ich realizacji, dzięki zastosowaniu szeregu rozwiązań technicznych (m.in. rozłożenie specjalnego namiotu nad tarczą ronda), nie przeszkadzają nawet kaprysy zimowej pogody. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, tzw.  poziom „0” zostanie oddany do użytku kierowców w kwietniu. Kilka tygodni później gotowe będą także tunele.

Przypomnijmy, że kompleksowa modernizacja ronda Ofiar Katynia trwa od wiosny 2010 roku. Umowa na realizację tej inwestycji opiewa na kwotę około 120 mln złotych. Płaskie dotąd skrzyżowanie zostanie przebudowane do trzech poziomów. Na kierunku wschód – zachód, a więc w ciągu ulic Conrada i Radzikowskiego (drogi krajowe 7 i 79) powstanie prawie 400 metrowa estakada ze zjazdami. Pod nią znajdzie się przebudowane skrzyżowanie z tzw. wyspą centralną. Ten poziom będzie służył głównie do obsługi komunikacyjnej przyległych terenów mieszkaniowych i komercyjnych. Na kierunku północ – południe, a więc w ciągu ulicy Jasnogórskiej i alei Armii Krajowej, będą działać dwa około 90 metrowe tunele drogowe, odrębne dla każdego kierunku jazdy. (M)

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat