Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Szanse na unijne wsparcie dla zarządzania transportem

Niemal komplet punktów (46,9 na 47) uzyskał projekt „Rozwój systemu zarządzania transportem publicznym w Krakowie”, podczas pierwszego etapu oceny merytorycznej. Decyzję w sprawie unijnego wsparcia na ten miejski projekt poznamy za kilka tygodni.

Przypomnijmy, że za nieco ponad 46 mln zł (z czego dofinansowanie obejmie ok. 32 mln zł) Miasto chce rozszerzyć system zarządzania transportem publicznym. W następstwie realizacji tego projektu, na krakowskich przystankach pojawi się około 200 tablic informujących o czasie, w jaki nadjedzie tramwaj oraz o ewentualnych utrudnieniach w ruchu. Ponadto przewidziano poszerzenie Systemu Obszarowego Sterowania Ruchem oraz wzmocnienie kontroli dostępu do strefy ruchu uspokojonego oraz nadzoru nad pasami komunikacji zbiorowej.

„Realizacja tego projektu umożliwi efektywne zarządzanie ruchem i transportem publicznym” – mówi Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Krakowa. Pozwoli też na zebranie bogatego materiału analitycznego, który będzie wykorzystywany do procesów planowania i projektowania rozwoju infrastruktury transportowej. Na projekcie skorzystają też użytkownicy ruchu. Poprawi się bowiem bieżąca informacja na temat warunków drogowych panujących na ulicach. (M).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-01-24
Data aktualizacji: 2011-01-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź