Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dobre praktyki w miejskim transporcie

Przedstawiciele zarządców dróg z kilkunastu miast wezmą udział w seminarium pn. „Dobre praktyki w miejskim transporcie zbiorowym - Rozwój sytemu zarządzania transportem publicznym w Krakowie", organizowanym przez ZIKIT. Spotkanie odbędzie się w piątek, 21 czerwca w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Początek o godzinie 9.00.

Podczas seminarium przedstawiciele Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu przedstawią doświadczenia naszego miasta we wdrażaniu inteligentnych rozwiązań w zarządzaniu transportem miejskim. Omówiony będzie m.in. projekt obszarowego sterowania ruchem z priorytetem dla komunikacji miejskiej, a także kwestie dynamicznej informacji dla pasażerów. Na przykładzie konkretnych rozwiązań, pokazane zostaną działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa podróżnych – m.in. stosowane w naszym mieście tzw. przystanki wiedeńskie. Podczas seminarium omówione będą też kwestie wykorzystania projektów unijnych przy tworzeniu innowacyjnych rozwiązań transportowych.

Seminarium pn.„Dobre praktyki w miejskim transporcie zbiorowym - Rozwój sytemu zarządzania transportem publicznym w Krakowie" współfinansowana jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Infrastruktura i Środowisko.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-06-20
Data aktualizacji: 2013-06-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź