Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zobacz logo siatkarskich mistrzostw świata

We wrześniu 2014 roku Polska będzie gospodarzem mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn. W środę ( 24 kwietnia) w Teatrze Narodowym w Warszawie uroczyście zaprezentowano logotyp imprezy i loga miast gospodarzy – Krakowa, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Łodzi i Wrocławia. Kraków reprezentowała Magdalena Sroka Zastępca Prezydenta Miasta.

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

Znak graficzny mistrzostw symbolizuje puchar wpisany w piłkę siatkową. Na górze znajduje się biało-czerwona flaga, a cała kompozycja jest w kolorze złotym. Loga miast gospodarzy nawiązują do lokalnych symboli. Kraków symbolizuje Bazylika Mariacka, Bydgoszcz – trzy Spichrze nad Brdą, Gdańska – Neptun, Katowice – Spodek, Łódź – Elektrownia EC-1, Wrocław – Ratusz.

Na gali pojawiły się osobistości sportu i polityki m.in. władze Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) z wiceprezydentem Aleksandrem Boricicem, minister sportu i turystyki Joanna Mucha, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki. Kraków reprezentowała Magdalena Sroka - zastępca prezydenta Miasta.

Przypomnijmy, że w maju 2012 r. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski podpisali porozumienie w sprawie organizacji wydarzenia i przyznania Krakowowi roli jednego z miast gospodarzy Mistrzostw. Mecze będą rozgrywane w nowej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Stanisława Lema w Czyżynach.

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn w 2014 roku to najważniejsza impreza siatkarska na świecie, będzie to także pierwszy w historii siatkarski mundial rozgrywany w Polsce. Turniej zostanie rozegrany na zlecenie Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej FIVB, a jego głównym organizatorem będzie Polski Związek Piłki Siatkowej. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: www.pzps.pl.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat