Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowy ośrodek technologii informacyjnych powstaje w Pychowicach

Zainaugurowano budowę Małopolskiego Parku Technologii Informacyjnych. W oficjalnym rozpoczęciu budowy nowego ośrodka Krakowskiego Parku Technologicznego w Pychowicach wziął udział Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Kraków wzbogaci się w nowoczesny obiekt, gdzie znajdzie się miejsce dla firmy z zakresu nowoczesnych technologii informacyjnych. W piątek, 5 listopada, podpisano akt erekcyjny pod budowę nowego gmachu Krakowskiego Parku Technologicznego w Pychowicach.

W budynku o powierzchni 12.000 m2 znajdzie się przestrzeń biurowa, laboratoria oraz miejsce dla świadczenia usług szkoleniowych, informacyjnych i doradczych. Swoją siedzibę znajdą tu małe i średnie firmy z sektora IT. Równocześnie budynek będzie stanowił zaplecze infrastrukturalne dla funkcjonowania Małopolskiego Klastra Technologii Informacyjnych, który skupia kilkadziesiąt firm i instytucji działających na obszarze naszego województwa.

Nowy obiekt w Pychowicach realizowany jest przez Krakowski Park Technologiczny, w ramach unijnego projektu „Małopolski Park Technologii Informacyjnych – Ośrodek Innowacyjności Krakowskiego Parku Technologicznego". Koszty całkowite inwestycji wynoszą 109 588 927,32 zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2012 rok.

Ośrodek w Pychowicach to kolejny nowoczesny gmach zlokalizowany na terenie III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przypomnijmy, że w tym miejscu swoje siedziby mają takie firmy jak Motorola, Ericpol i Onet. Miasto wspiera rozwój Pychowic jak obszaru inwestycyjnego, budując między innymi drogi i infrastrukturę podziemną.

Do końca 2012 roku do III Kampusu UJ będzie dojeżdżał tramwaj, poszerzony zostanie tez ciąg drogowy ulic Grota Roweckiego i Bobrzyńskiego. (M).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2010-11-05
Data aktualizacji: 2010-11-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat