Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Radni zdecydowali o SPP

Rada Miasta Krakowa 32 głosami za, 2 wstrzymującymi się i bez sprzeciwiających się, 3 lipca przyjęła uchwałę w sprawie przesunięcia daty wejścia w życie poszerzonej strefy płatnego parkowania. Nowe zasady SPP będą obowiązywały od 10 sierpnia 2026 r., czyli dwa lata później niż pierwotnie zakładano.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Przypomnijmy, że 5 sierpnia 2024 r. miały wejść w życie nowe cenniki opłat za parkowanie dla mieszkańców i przyjezdnych. Miały wzrosnąć ceny tylko dla osób, które nie posiadają Karty Krakowskiej. Takie rozróżnienie cen miało być wprowadzone jedynie przy płatności mobilnej.

Jednak termin tych zmian zostanie przesunięty. Jest to spowodowane unieważnieniem przez wojewodę małopolskiego części uchwały, dotyczącej rozróżnienia w formie płatności i ograniczenia ich tylko do płatności mobilnych. Radni odwołali się od tej decyzji, a Wojewódzki Sąd Administracyjny przychylił się do ich argumentacji. Jednak wojewoda złożył skargę do Naczelnego Sądu Administracyjnego od wspomnianego wyroku, a rozstrzygnięcie w tej sprawie jeszcze nie zapadło. Nie wiadomo także, kiedy to nastąpi i czy będzie to w tym roku.

Co z poszerzeniem SPP?

Decyzja o poszerzeniu SPP nie może zapaść w najbliższej przyszłości. Problemem jest m.in. zakup nowych parkomatów, na które nie przewidziano funduszy w budżecie na ten rok. W planach jest zakup używanych urządzeń z Warszawy. Dodatkowym problemem związanym z wprowadzeniem zmian w SPP są także koszty związane z infrastrukturą (m.in. oznaczenie strefy).

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-07-03
Data aktualizacji: 2024-07-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź