Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Dziwny przypadek psa nocną porą” w Teatrze Groteska

„Dziwny przypadek psa nocną porą” w reżyserii Agaty Biziuk-Brajczewskiej to poruszająca opowieść o odkrywaniu prawdy, przełamywaniu barier i poszukiwaniu swojego miejsca w świecie. Historia, która podbiła serca widzów w Londynie i na Broadwayu, teraz na deskach Teatru Groteska. Premiera dziś, 29 czerwca.

Spektakl jest adaptacją światowego bestsellera Marka Haddona, książki, która zdobyła siedemnaście nagród literackich. Autorem adaptacji jest Simon Stephens jeden z najwybitniejszych współczesnych dramatopisarzy.

„Dziwny przypadek psa nocną porą” to nie tylko kryminalna zagadka, ale przede wszystkim głęboko ludzka opowieść o empatii, zrozumieniu i akceptacji. Spektakl prowokuje do refleksji nad tym, jak postrzegamy inność i jak radzimy sobie z własnymi lękami i problemami.

Christopher Boone, piętnastoletni chłopiec z zespołem Aspergera, znajduje martwego psa sąsiadki i postanawia odkryć, kto jest sprawcą. Jego śledztwo prowadzi go w fascynującą i niebezpieczną podróż, która obnaża sekrety nie tylko jego sąsiadów, ale także najbliższych mu osób. Christopher, zmagający się z własnymi ograniczeniami, staje przed wyzwaniami, które wymagają od niego odwagi i determinacji.

Sztuka jest wystawiona za pozwoleniem Warner Bros. Entertainment. Prawa autorskie reprezentuje Polska Agencja Dramatu i Teatru ADiT.

Dodatkowe informacje i bilety na scenie Teatru Groteska.

 

 

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-06-25
Data aktualizacji: 2024-06-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź