Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Festiwal Black or White przypomni o diagnostyce nowotworów

Edukacja, promocja zdrowia i wsparcie w jak najszybszym rozpoznawaniu nowotworów neuroendokrynnych to główne cele odbywającego się już po raz ósmy festiwalu Black or White. W tegorocznej edycji nie brakuje znanych i lubianych artystów polskiej sceny muzycznej, a dochód z koncertu zostanie przeznaczony na poprawę diagnostyki tego typu schorzeń. Pod hasłem „Perły muzyki filmowej” dziś w klubie Studio wystąpią m.in. Kabaret Hrabi, Artur Andrus i Grzegorz Turnau.

Fot. materiały prasowe

Dobrze znany krakowianom festiwal Black or White już od 8 lat promuje wiedzę na temat nowotworów neuroendokrynnych. Temat wciąż wymaga przypomnienia, zwłaszcza że brak charakterystycznych objawów tej choroby przekłada się na przedłużającą się diagnostykę, która często zajmuje od 3 do 7 lat. To sprawia, że zanim pacjenci dotknięci tym schorzeniem usłyszą właściwe rozpoznanie, szukają pomocy u niewłaściwych specjalistów. Tymczasem nowotwór postępuje. Dlatego tak ważne jest uświadamianie wiedzy na temat tej choroby, by ułatwić jej identyfikację na wczesnym etapie rozwoju. Pomocą w tym zakresie zajmuje się Fundacja Pro Endocrinologia Kliniki Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, organizator festiwalu.

Doroczne muzyczne spotkania stały się już tradycją, a przede wszystkim pretekstem do rozmowy o tych nieoczywistych nowotworach i okazją do wsparcia działań fundacji Pro Endocrinologia, która zajmuje się diagnostyką i wparciem w leczeniu.

Koncert pod hasłem „Perły muzyki filmowej” odbędzie się dziś w klubie Studio przy ul. Budryka 4. Wydarzenie poprowadzi Ewa Drzyzga.

Wystąpią:

 • Kabaret Hrabi
 • Artur Andrus
 • Grzegorz Turnau
 • Prisca Agbo
 • Igor Herbut
 • Monika Urlik
 • Marcin Jajkiewicz
 • Malwina Kusior
 • Wojciech Myrczek
 • Zespół Wokalny Colour Voices
 • Orkiestra Festiwalowa OF BOW pod dyrekcją Karola Pyki

Temat tegorocznego koncertu pozwoli nam przypomnieć przeboje muzyki filmowej. Usłyszymy solistów i duety, a wszystko to uświetni festiwalowa orkiestra.

– Podczas festiwalu nawiązujemy do różnorodności, jaką prezentują te nowotwory, dlatego program wydarzenia jest zawsze bardzo urozmaicony i zróżnicowany, aby każdy mógł się z nami dobrze bawić i czuł się częścią tego wydarzenia. Ponieważ „muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów", całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany Fundacji Pro Endocrinologia Kliniki Endokrynologii SU w Krakowie, celem poprawy diagnostyki i leczenia pacjentów onkologicznych pozostających pod opieką kliniki – mówią organizatorzy Black or White.

Dodatkowe informacje na temat festiwalu znajdują się na stronie wydarzenia na Facebooku. Bilety na koncert są dostępne na ticketclub.pl.

pokaż metkę
Autor: Patrycja Piekoszewska
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-29
Data aktualizacji: 2024-06-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź