Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Wyłącz hejt – włącz szacunek” – konferencja oraz konkurs plastyczny

Hejt jest główną przyczyną samobójstw wśród dzieci i młodzieży, a liczba samobójstw wciąż rośnie. Ze zjawiskiem hejtu spotykamy się również w szkołach i poza nimi, dlatego w odpowiedzi na rosnący problem hejtu w przestrzeni cyfrowej i nie tylko, Fundacja Eltrox Razem Bezpieczniej zainicjowała akcję „Wyłącz hejt – włącz szacunek”. Do działań podejmowanych w ramach akcji zachęcana jest młodzież szkolna, wolontariusze i miejscowe władze.

W ramach akcji Fundacja Eltrox współpracuje również z policją oraz placówkami oświatowymi, podejmowane są również działania mające zapewnić wsparcie psychologiczne. W ramach akcji powstają materiały filmowe i edukacyjne, odbywają się prelekcje oraz zajęcia z młodzieżą.

Akcja ma charakter ogólnopolski i jest prowadzona cyklicznie. Dotychczas zorganizowano trzy edycje akcji. Pierwsza miała miejsce w Nowym Sączu w czerwcu 2023 roku, druga edycja odbyła się w Częstochowie w grudniu 2023 roku, a trzecia została zorganizowana w Rybniku w marcu br. W ramach akcji przeprowadzono również konkursy plastyczne dla młodzieży, zorganizowano sześć konferencji.

Czwarta edycja akcji – tym razem w Krakowie

27 maja czwarta edycja akcji „Wyłącz hejt - włącz szacunek” – tym razem w Krakowie. Obędzie się ona w Auli Wydziału Nauk Stosowanych Uczelni WSZiB znajdującej się przy ul. Armii Krajowej 8. Początek o godz. 9.00. Podczas konferencji ogłoszone zostaną również wyniki konkursu plastycznego przeprowadzonego w krakowskich szkołach podstawowych (szczegóły poniżej). Krakowską edycję akcji swoim patronatem objęła Komenda Miejska Policji w Krakowie, Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości, Urząd Miasta Krakowa.

Konkurs plastyczny na plakat promujący akcję

Organizatorzy akcji zapraszają również uczniów krakowskich szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastyczny na plakat promujący akcję.

  • Autorzy trzech najwyżej ocenionych prac, spośród dwóch grup wiekowych (I–III, IV–VIII), otrzymają nagrody.
  • Prace należy wysłać za pośrednictwem poczty na adres Eltrox ul. Wybickiego 42A lub Cechowa 6, Kraków.
  • Termin przyjmowania prac konkursowych minął 6 maja.
  • Ogłoszenie wyników odbędzie się 27 maja podczas konferencji „Wyłącz hejt - włącz szacunek”.

„Wyłącz hejt – włącz szacunek” – konferencja

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-04-15
Data aktualizacji: 2024-05-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź