Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dzień otwarty Apteki Designu

W marcu swoje drzwi otwiera przed nami Apteka Designu, w której szeroko rozumiane projektowanie spotyka się z nauką, nowymi technologiami i aktywizmem. To właśnie tutaj zacierają się wszelkie granice i możliwa jest nawet… wyprawa na Marsa! Dzień otwarty Designu odbył się w sobotę, 2 marca.

Fot. Materiały prasowe

Dzień otwarty Apteki Designu był przede wszystkim doskonałą okazją, aby spotkać się i porozmawiać z rezydującymi w niej projektantami. Na własne oczy można było przekonać się, jak w poszpitalnym budynku powstała przestrzeń do kreatywnej i twórczej pracy oraz poćwiczyć własną wyobraźnię.

Zainteresowani renowacją mebli? Dobrze się składa, bo konsultacji udzieliła jedna z designerek mająca swoją pracownię w Aptece Designu. Spragnieni sztuki? Czekały aż dwie wystawy: jedna przygotowana przez Muzeum Zabawek, a druga przez Fundację Photon.

Marcowy dzień otwarty wpisał się również w miejskie obchody 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dlaczego? W Aptece Designu można było przekonać się, co łączy to wyjątkowe miejsce z innymi krajami Unii Europejskiej, a zwłaszcza Francją, Holandią czy Portugalią!

 

Program:

  • 15.00–18.00: Otwarte pracownie projektantów: Rudzińska design, Czarli Bajka, Solemika, Fundacja Photon, Muzeum Zabawek Kraków, Grupa Robocza, Studio Widok, Krokant
  • 15.00–18.00:„Orbis Tertius. Drawings of the Unseen Landscapes of Mars”, zwiedzanie wystawy; autor: Benjamin Vedrenne, kurator: Elwira Wojtunik-Láng (Fundacja Photon)
  • 15.00–19.00: Otwarta czytelnia
  • 16.00: „Ćwiczenia z wyobraźni”, zajęcia designerskie dla dzieci
  • 16.00–18.00: „Terapia dla mebla”, konsultacje Solemiki.

Wstęp na wydarzenie był wolny.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-02-20
Data aktualizacji: 2024-03-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź