Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Feryjne szkolenia profilaktyczne w MCPU

W okresie ferii zimowych, od 12 do 25 lutego, Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień prowadzi bezpłatne warsztaty i wykłady dla dzieci i młodzieży, nauczycieli oraz rodziców.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Tematyka warsztatów profilaktycznych obejmuje obszary ważne dla zdrowia i dobrostanu psychicznego dzieci i młodzieży, ma na celu poszerzenie kompetencji psychospołecznych, które stanowią ważne czynniki chroniące przed uzależnieniami.

Dzieci i młodzież mają możliwość rozwijania umiejętności z zakresie rozpoznawania i nazywania emocji, ćwiczenia komunikacji i rozwijania podstawowych umiejętności społecznych, stanowiących bazę przygotowawczą do wejścia w dorosłe życie. Specjaliści w tym roku kierują szczególną uwagę na obszar bezpiecznego korzystania z cyfrowych urządzeń oraz Internetu.

Oferta wykładów dla nauczycieli i rodziców obejmuje wiedzę w zakresie budowania relacji, komunikacji wspierającej oraz kładzie nacisk na skuteczne metody profilaktyki zachowań ryzykownych u dzieci i młodzieży, np. w sytuacji sięgania po substancje psychoaktywne lub nadużywania cyfrowych mediów (telefonów).

Warsztaty i wykłady prowadzone są przez psychologów, pedagogów i specjalistów psychoterapii uzależnień. Zapoznaj się z harmonogramem zajęć [PDF].

Szkolenia realizowane są bezpłatnie, aktywnymi metodami. Osoby zainteresowane udziałem zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu: 668 367 615 lub drogą elektroniczną pod adresem: profilaktyka3@mcpu.krakow.pl.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Szczegółowe informacje na temat programów znajdują się na stronie internetowej mcpu.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-02-08
Data aktualizacji: 2024-02-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź