Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Luty w Aptece Designu

Trwa kolejny miesiąc obfitujący w spotkania i dyskusje z projektantami, strategami przyszłości, semiotykami kultury i futurystami: wszystko po to, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób możemy wyobrazić sobie przyszłość, którą wspólnie zbudujemy.

Fot. Krakowskie Biuro Festiwalowe

W lutym zastanowimy się, czym tak naprawdę są otaczające nas kolory i co kryje się pod warstwą barwnego wrażenia. Będziemy mogli wziąć udział w procesie tworzenia gazety, obejrzeć wystawę „Orbis Tertius. Drawings of the Unseen Landscapes of Mars” oraz dowiedzieć się, jak działają zabawki napędzane nauką. Najmłodszych w czasie ferii zimowych zapraszamy na dwa spotkanie „Ćwiczenia z wyobraźni”. Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne.

Apteka Designu to przestrzeń, gdzie szeroko rozumiane projektowanie spotyka się z nauką, nowymi technologiami i aktywizmem. Lutowy program kontynuuje temat „Nowych narracji”. Jego fundamentem jest przekonanie, że chcąc zmieniać świat, trzeba go najpierw dobrze opowiedzieć.

Pod koniec lutego czeka nas kolejne spotkanie z cyklu „Nowe narracje”. O tym, jaka czeka nas przyszłość z Marcinem Napiórkowskim, autorem książki „Naprawić przyszłość” rozmawiać będzie Agata Bisping.

To oczywiście nie wszystko, bo w tym miesiącu czekają nas także wydarzenia skierowane do dzieci, pasjonatów historii, a także do tych, którzy chcą samodzielnie dokonać renowacji ulubionych mebli!

Program:

  • 28 lutego, godz. 17.00 – Agrocybernetyka 0: Pozytywne wizje rolnictwa przyszłości

Wydarzenie zamknięte

  • 29 lutego, godz. 18.00 – Cykl „Nowe narracje”

Jaka przyszłość dla nas? Narracje o przyszłości. Spotkanie z Marcinem Napiórkowskim, autorem książki „Naprawić przyszłość”. Prowadzenie: Agata Bisping – Obserwatorium Trendów dla Kultury KBF.

Szczegółowe informacje o spotkaniach w Aptece Designu znajdują się na stronie KBF. Na część wydarzeń obowiązują zapisy lub wejściówki.

Godziny otwarcia czytelni w Aptece Designu:

  • poniedziałki i środy: 12.00–16.00
  • wtorki, czwartki, piątki: 9.00–13.00
pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-01-29
Data aktualizacji: 2024-02-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź