Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Półkolonie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami

Trwa kolejna edycja akcji „Zima w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami”. W tym roku z finansowanych przez miasto półkolonii dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami mogą skorzystać 232 osoby. Dla uczestników półkolonie to możliwość udziału w ciekawych zajęciach, a dla ich opiekunów wsparcie w codziennej opiece.

Fot. pixabay.com

– Już po raz piąty zapraszamy dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami do udziału w półkoloniach organizowanych w różnych punktach Krakowa. To przedsięwzięcie to ważna część działań miasta w zakresie wsparcia osób z niepełnosprawnościami, a także ich opiekunów. Podobną inicjatywę realizujemy latem i wiemy, jak bardzo jest oczekiwana i potrzebna. Dla dzieci to forma atrakcyjnego spędzania wolnego czasu, a dla ich opiekunów konkretna pomoc i wytchnienie w codziennej opiece – mówi Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej.

Inicjatywa jest skierowana do dzieci i młodzieży do 24. roku życia z różnymi niepełnosprawnościami. W półkoloniach biorą udział osoby mieszkające w Krakowie lub chodzące tu do szkoły. Dla uczestników to szansa na ciekawe, pełne atrakcji zajęcia odbywające się od poniedziałku do piątku – od godzin porannych do popołudniowych, a dla ich opiekunów dodatkowe wsparcie i możliwość odpoczynku czy załatwienia spraw w czasie, gdy podopiecznymi zajmuje się wykwalifikowana kadra złożona ze specjalistów.

W ramach tegorocznej, zimowej edycji półkolonii odbędą się różnorodne zajęcia i atrakcje, między innymi: sportowe, wokalno-ruchowe, plastyczne, fotograficzne, kulinarne, treningi samodzielności, pływanie, boks, wycieczki i wyjścia. 

Tegoroczna akcja organizowana jest przez 11 współpracujących z miastem partnerów. Dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami przygotowano łącznie 232 miejsca. Listę organizatorów wraz z lokalizacjami i opisem poszczególnych półkolonii, a także dane kontaktowe do realizatorów można znaleźć na stronie internetowej Kraków Bez Barier.

Uczestnicy półkolonii mają zapewnione wyżywienie oraz opiekę wykwalifikowanej kadry wychowawców i opiekunów posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami, a także ratownika medycznego. Niektórzy z realizatorów zapewniają ponadto transport do miejsca wypoczynku oraz z miejsca wypoczynku do określonych punktów odbiorów i przywozów dzieci.

W tym roku na realizację akcji „Zima w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami” miasto przeznaczy 300 tys. zł.

Przypominamy, że informacje o różnych inicjatywach miasta przygotowanych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami można śledzić na stronie krakow.pl/bezbarier.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-01-26
Data aktualizacji: 2024-02-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź