Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Mistrzejowickie Impresje Muzyczne

W ramach cyklu Mistrzejowickie Impresje Muzyczne, zapraszamy na niezwykły koncert „Ave Maria”, który odbędzie się dzisiaj, 9 grudnia o godzinie 19.30 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy na osiedlu Bohaterów Września 33. Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Fot. materiały prasowe

„Ave Maria”, najpopularniejsza modlitwa, stała się inspiracją dla wielu utalentowanych kompozytorów. W trakcie tego wyjątkowego wieczoru będziemy mieli okazję wysłuchać najpiękniejszych interpretacji utworu, w wykonaniu utalentowanych artystów. Wśród zaprezentowanych kompozycji usłyszymy arcydzieła Franza Schuberta, Charles'a Gounoda, Cezara Francka oraz Giulia Cacciniego.

Gwiazdami wieczoru będą Chór Mariański pod dyrekcją Tomasza Ślusarczyka, utalentowana sopranistka Maria Babicz-Korczak, znakomity trębacz Piotr Nowak oraz organista Marek Walczak. Razem stworzą niezapomnianą atmosferę, przenosząc nas w świat dźwięków, które oddają piękno i głębię modlitwy „Ave Maria”.

Cykl Mistrzejowickie Impresje Muzyczne, organizowany od 2017 roku, cieszy się uznaniem wśród miłośników muzyki sakralnej. Koncerty odbywają się regularnie, dwa lub trzy razy w roku, w malowniczym Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy na osiedlu Bohaterów Września. To wyjątkowe wydarzenie skierowane jest nie tylko do mieszkańców okolicznych osiedli i dzielnicy XV Mistrzejowice, ale również do wszystkich krakowian, którzy pragną przeżyć chwile piękna i zadumy przy dźwiękach muzyki sakralnej.

Wstęp na koncert jest wolny, co sprawia, że każdy miłośnik muzyki i piękna jest serdecznie zaproszony do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. To doskonała okazja, by zanurzyć się w magicznym świecie „Ave Maria” i doświadczyć piękna dźwięków, które poruszają serce.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Oliwia Stępień
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-12-06
Data aktualizacji: 2023-12-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź