Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Świetlne „Smerfy” w Ogrodzie Doświadczeń

W czwartej odsłonie świetlnej wystawy w krakowskim Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema zobaczymy „Smerfy”. Wystawa została otwarta 27 października i potrwa do 3 marca.

Fot. materiały prasowe

Wystawa to plenerowe, pełne świetlnych atrakcji wydarzenie. Tuż po przekroczeniu progu ogrodu świateł odwiedzający przeniosą się do kolonii małych, niebieskich stworzeń, które mieszkają w leśnych domkach w kształcie grzybów. To podróż świetlnymi szlakami przygód mądrego Papy Smerfa, przemądrzałego Ważniaka, uroczej Smerfetki, wesołego Łasucha, Marudy, Ciamajdy, Gargamela i jego kota Klakiera oraz wielu innych lubianych postaci.

Oprócz wspomnianych bohaterów będzie można podziwiać kilkadziesiąt instalacji świetlnych oraz wiele unikatowych atrakcji multimedialnych, takich jak świetlny tunel, czy koncert meteorytów.

 

Dodatkowo przygotowano zabawę dla całych rodzin – grę, która pozwoli sprawdzić spostrzegawczość oraz pamięć. Nie zabraknie też punktów fotograficznych rozlokowanych na terenie wystawy, dzięki którym będzie można uwiecznić wizytę.

Organizatorzy przedsięwzięcia zwracają uwagę, że dodatkowe motywy tegorocznej edycji to ekologia i zrównoważony rozwój – nie zabraknie ciekawostek z tego zakresu. W towarzystwie Smerfetki zwiedzający ogród dowiedzą się, jak dbać o siebie i środowisko, poznają sposoby Papy Smerfa na budowanie wioski pełnej wzajemnego szacunku. Na smerfnej farmie zaś, Łasuch opowie, jak dba o zdrowie i pełne brzuchy wszystkich Smerfów.

To już czwarta odsłona przedsięwzięcia. W ubiegłych latach wystawy odwiedziło ponad pół miliona gości. Więcej informacji na stronie internetowej wydarzenia.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-10-26
Data aktualizacji: 2023-11-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź