Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Trwa Jesienna Kampania Rowerowa w szkołach STARS

Rowerem, hulajnogą, a może na deskorolce? 2 października w 42 szkołach podstawowych uczestniczących w działaniu STARS Rowerem do szkoły rozpoczęła się Jesienna Kampania Rowerowa, czyli współzawodnictwo szkół, w którym na najbardziej aktywnych uczniów i nauczycieli czekają nagrody. Przygotowano ponad 4 tysiące biletów do kin.

Fot. pixabay.com

Tegoroczna edycja jest już trzecią odsłoną jesiennego współzawodnictwa. W poprzednich latach akcja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem uczniów i nauczycieli. Tej jesieni biorą w niej udział aż 42 samorządowe szkoły podstawowe, czyli prawie 17 tysięcy uczniów i ponad 2 tysiące nauczycieli oraz pracowników szkół.

Zasady Jesiennej Kampanii Rowerowej zostały przyjęte na wzór kampanii Rowerowy Maj. Każde dziecko, które w czasie trwania akcji przyjedzie do szkoły na rowerze, hulajnodze, wrotkach, rolkach czy deskorolce, otrzymuje punkt. Uczniowie z największą liczbą punktów w skali Krakowa otrzymają nagrody. Do akcji na tych samych zasadach mogą dołączyć nauczyciele i pracownicy szkół.

Jesienna Kampania Rowerowa potrwa do jutra, 31 października. Dla najbardziej aktywnych uczniów i nauczycieli przygotowano ponad 4 tysiące biletów do kin.

Dla trzech szkół, które w jesiennej kampanii osiągną najlepszą frekwencję, TS Wisła Kraków SA przekaże nagrody w postaci wizyty w szkole piłkarzy oraz trenerów Akademii, którzy spotkają się z uczniami i zorganizują pokazowy trening.

Przypomnijmy, działanie STARS Rowerem do szkoły jest realizowane w Krakowie od 2013 roku. Jego głównym założeniem jest promowanie dojazdów do szkoły rowerem, zarówno wśród uczniów, jak i ich rodziców oraz nauczycieli. W roku szkolnym 2023/2024 w działaniu uczestniczy 49 szkół podstawowych i dwa ośrodki szkolno-wychowawcze. Dla samorządowych szkół podstawowych, które chcą dołączyć do STARS, w maju zostanie ogłoszony nabór na Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-10-02
Data aktualizacji: 2023-10-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź