Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Miejskie kontrole rowerowe powracają

Z okazji oddania do użytku pieszo-rowerowej kładki Grzegórzki-Zabłocie Urząd Miasta Krakowa zaprasza dziś od godz. 10.00 do skorzystania z bezpłatnych miejskich kontroli rowerowych. Są one organizowane z myślą o bezpieczeństwie krakowskich rowerzystów od kilku lat.

Fot. pexels.com

Z kontroli mogą skorzystać wszyscy mieszkańców Krakowa, którzy chcą sprawdzić stan techniczny swoich jednośladów oraz dowiedzieć się, co należy lub warto w nich naprawić. Kontrola roweru nie jest usługą serwisową, więc o wszelkich usterkach posiadacz roweru zostanie jedynie poinformowany (błyskawiczne naprawy będą możliwe tylko w przypadku drobnych awarii i braku długiej kolejki oczekujących). Poza fachową poradą każdy odwiedzający może liczyć m.in. na wyregulowanie hamulców czy siodełka, kontrolę stopnia zużycia klocków hamulcowych oraz łańcucha, smarowanie łańcucha, sprawdzenie ogumienia i innych elementów konstrukcyjnych czy pompowanie opon.

Regulamin rowerowych kontroli dostępny jest tutaj. Stoisko serwisowe będzie zlokalizowane u zbiegu ul. Halickiej z ul. Podgórską. Serwisanci będą świadczyć usługę kontroli do godziny 18.00. W związku z tym prosimy o rozsądne oczekiwanie w kolejce.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-06-06
Data aktualizacji: 2023-06-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź