Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Poszukujesz pracy w swojej okolicy? Sprawdź oferty na mapie

Strona internetowa jobmapa.gupkrakow.pl to nowy projekt stworzony w Grodzkim Urzędzie Pracy w Krakowie po to, by ułatwić osobom poszukującym pracy znalezienie właściwej oferty na rynku lokalnym. Narzędzie to może też pomóc osobom z innych części kraju, które chciałyby pracować w naszym mieście. Jobmapa to jeden z najbardziej innowacyjnych w skali kraju projektów realizowanych w urzędach i instytucjach publicznych.

Fot. Wiesław Majka

Pomysł na uruchomienie narzędzia, które wyświetla wolne miejsca pracy na mapie, to efekt codziennej obserwacji potrzeb naszych klientów, którzy często sygnalizują nam chęć podjęcia zatrudnienia blisko miejsca zamieszkania. Dogodna lokalizacja firmy, z bliskim sąsiedztwem przedszkoli, żłobków czy sklepów, a także dobra infrastruktura otoczenia – to często główne czynniki decydujące o atrakcyjności oferty pracy.

– Jobmapa powstała po to, żeby wszyscy, którzy szukają pracy, mogli łatwo i szybko znaleźć interesującą ofertę w konkretnych miejscach na mapie Krakowa, nawet z podziałem na dzielnice. Z punktu widzenia naszego miasta, jest to także kolejne wskazanie jednej z bardzo istotnych strategicznie spraw, czyli miasta krótkich odległości, miasta 15-minutowego. Bliskość miejsca zatrudnienia zaczyna odgrywać dla pracowników coraz większe znaczenie, dlatego niejednokrotnie decyduje ona o atrakcyjności oferty – wskazuje Marek Cebulak, dyrektor GUP.

Kraków dynamicznie się rozwija, oferując poszukującym zatrudnienia szeroką bazę ofert pracy w różnych zawodach. Jest miastem turystycznym, dlatego w niektórych branżach sezonowo pojawia się zwiększona liczba ofert pracy, np. w gastronomii czy hotelarstwie.

Na mapie wyświetlają się tylko te oferty, w których pracodawca dokładnie określił adres miejsca pracy oraz podał dane kontaktowe. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość sprawdzenia najnowszych ofert w danym obszarze Krakowa, a także szybkie nawiązanie bezpośredniego kontaktu z pracodawcą.

– Serwis jest bardzo prosty i intuicyjny, wystarczy w wyszukiwarce wybrać dzielnicę Krakowa, a w wynikach wyszukiwania pojawią się oferty dostępne w danym obszarze miasta. Użytkownik zobaczy na interaktywnej mapie dwa rodzaje znaczników. Granatowa pinezka symbolizuje pojedynczą ofertę pracy. Po jej aktywowaniu udostępnione zostaną informacje na temat pracodawcy, stanowiska pracy oraz kontakt do pracodawcy. Z kolei ciemnoniebieski okrąg z cyfrą symbolizuje większą liczbę ofert znajdujących się na danym obszarze. Dodatkowe funkcjonalności, jak na przykład sprawdzenie średniej płacy krajowej dla danego stanowiska, pozwolą porównać ze sobą oferty – dodaje Cebulak.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-06-05
Data aktualizacji: 2023-07-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź