Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

W sierpniu tenisowe zmagania w Krakowie

Już w sierpniu Kraków stanie się areną dwóch turniejów tenisowych. Pierwszy z nich to ITF J100 Memoriał Charliego Berszakiewicza – Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski U18, a drugi – Międzynarodowy Turniej Tenisowy do lat 12 – Kraków Cup.

Fot. pixabay.com

ITF J100 Memoriał Charliego Berszakiewicza – Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski U18

Będzie to już szósta edycja turnieju. W 2016 r. zostało przeprowadzone podobne wydarzenie, aczkolwiek o charakterze ogólnopolskim, a w 2017 r. – pierwsza międzynarodowa edycja. W 2019 r. turniej zyskał rangę ITF J3.

Jest to impreza organizowana we współpracy z Polskim Związkiem Tenisowym oraz Międzynarodową Federacją Tenisową (ITF).

Zawody odbędą się na kortach KKS Olsza przy ul. Siedleckiego 7 w dniach 13-20 sierpnia.

Turniej jest wyrazem upamiętnienia dla młodego utalentowanego krakowskiego tenisisty, wielokrotnego mistrza województwa małopolskiego – Charlesa Berszakiewicza. Chłopiec tragicznie zmarł w sierpniu 2015 r. na niewykrytą wadę serca (kardiomiopatię).

Międzynarodowy Turniej Tenisowy do lat 12 – Kraków Cup

Turniej Kraków Cup jest organizowany we współpracy z Polskim Związkiem Tenisowym i Europejską Federacją Tenisową (Tennis Europe) od 2018 roku.

Turniej rozegrany zostanie jako Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Skrzatów (do lat 12). W tym roku turniej zyskał najwyższą rangę TE1 w swojej kategorii wiekowej. W 2022 roku Kraków Cup TE1 otrzymał wyróżnienie i zajął drugie miejsce w konkursie Tennis Europe Tournament Award 2022!

Zawody odbędą się na kortach KKS Olsza przy ul. Siedleckiego 7 w dniach 20-26 sierpnia.

Wstęp na obie imprezy jest bezpłatny. Szczegółowe informacje dotyczące turniejów można znaleźć na stronie internetowej tenismalopolska.pl, a także na profilu Małopolskiego Związku Tenisowego na Instagramie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-16
Data aktualizacji: 2023-06-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź