Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków wyróżniony na targach MIPIM w Cannes

Kraków zdobył najwyższe wyróżnienie w kategorii „Przyjazność dla biznesu”, zajął też drugie miejsce w kategorii „Kapitał ludzki i styl życia” na Międzynarodowych Targach Nieruchomości i Inwestycji MIPIM (Le Marché International des Professionnels de l’Immobilier) w Cannes. Targi MIPIM to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń tego typu w Europie. Rocznie odwiedza je ponad 20 tys. osób, a prezentuje się około 2400 firm wystawienniczych z ponad 80 krajów.

Fot. materiały prasowe

Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji MIPIM to wydarzenie, które ma na celu ułatwienie prowadzenia interesów oraz nawiązanie relacji między inwestorami, korporacjami, władzami lokalnymi, specjalistami z branży hotelarsko-gastronomicznej, nieruchomości oraz podmiotami przemysłowymi i logistycznymi.

Na targach, podobnie jak w latach ubiegłych, Kraków prezentował swój potencjał i przyjmował gości na własnym, niemal sześćdziesięciometrowym stoisku, usytuowanym w prestiżowej części wystawowej Palais de Festivals – Riviera Hall. W sąsiedztwie krakowskiej przestrzeni zlokalizowane były też stoiska innych polskich miast i regionów, m.in. Warszawy, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Katowic czy Pomorza, tworząc polską strefę spotkań. W trakcie czterech dni targowych, od 14 do 17 marca, przedstawiciele miasta spotkali się z reprezentantami najbardziej liczących się na świecie firm z branży deweloperskiej, architektonicznej i inwestycyjnej.

Promocja Krakowa skupiona była na dużych projektach strategicznych: Kraków Nowa Huta Przyszłości, Kraków Airport oraz Wesoła – inwestycja w centrum miasta. W tym roku na stoisku prezentowane były także ciekawe propozycje współpracy, m.in. przy budowie kładki pieszo-rowerowej „Kazimierz–Ludwinów” przez Wisłę, a także Krakowskiego Centrum Muzyki – obiektu kultury. Zainteresowanie wzbudzały również dwie oferty inwestycyjne nieruchomości miejskich pod zabudowę mieszkalno-usługową. Pierwsza to zabudowana nieruchomość w samym centrum miasta, na ul. św. Gertrudy, nieopodal zamku królewskiego na Wawelu. Druga oferta to również nieruchomość zabudowana, o powierzchni prawie 0,43 ha przy ul. Tynieckiej w Podgórzu, w pobliżu Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego, niespełna 4 km od krakowskiego rynku.

Dotychczasowe działania Krakowa zostały szczególnie wyróżnione. W pierwszym dniu targów, 14 marca, odbyło się bowiem uroczyste wręczenie nagród w rankingu fDi European Cities & Regions of the Future 2023. Nasze miasto awansowało na trzecie miejsce w kategorii dużych miast, zdobywając najwyższe wyróżnienie w kategorii „Przyjazność dla biznesu” oraz zajęcie drugiego miejsca w kategorii „Kapitał ludzki i styl życia”.

  • Top 10 Large European Cities of the Future 2023 – overall – pozycja 3
  • Top 10 Large European Cities of the Future 2023 - kategoria: przyjazność biznesowa – pozycja 1
  • Top 10 Large European Cities of the Future 2023 – kategoria: kapitał ludzki i styl życia – pozycja 2
  • Top 10 Large European Cities of the Future 2023 – kategoria: potencjał gospodarczy – pozycja 6.
delegacja z ministrem.jpg-MIPIM 2023
MIPIM 2023
odbiór nagrody_dyr. witkowicz_2.jpg-MIPIM 2023
MIPIM 2023
dyr. witkowicz z ministrem.jpg-MIPIM 2023
MIPIM 2023
delegacja z ministrem.jpg-MIPIM 2023
odbiór nagrody_dyr. witkowicz_2.jpg-MIPIM 2023
dyr. witkowicz z ministrem.jpg-MIPIM 2023
pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-16
Data aktualizacji: 2023-03-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź