Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Macierzysty klub Rafała Majki zyska kolejny obiekt

W 2024 roku WLKS Krakus Swoszowice wzbogaci się o kolejne obiekty poprawiające już teraz mocno odnowioną bazę sportową. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie ogłosił przetarg na modernizację boisk sportowych wraz z zapleczem szatniowo-technicznym na terenie klubu przy ul. Moszyńskiego 9. Inwestycja warta 5 mln zł niemal całkowicie zostanie sfinansowana ze środków zewnętrznych. ZIS pozyskała na ten cel 4,9 mln z Rządowego Funduszu Polski Ład (Program Inwestycji Strategicznych – edycja czwarta – Polskie Uzdrowiska). Pozostałe 100 tys. zł pochodzić będzie z budżetu miasta.

Fot. ZIS

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie projektów: architektoniczno-budowlanego i wielobranżowego, technicznego i wykonawczego oraz w oparciu o nie, po uzyskaniu wymaganych uzgodnień i decyzji, w tym prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę, zrealizowanie samej inwestycji. Termin wykonania zamówienia to maksymalnie 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Budynek klubowy

Budynek klubowy, który zostanie objęty remontem, jest w dobrym stanie technicznym, jednak nie spełnia współczesnych standardów. W ramach prac wykonany zostanie kompleksowy remont elewacji, remont i termomodernizacja dachu, remont i przebudowa pomieszczeń wraz z zespołem toalet na parterze budynku, remont i przebudowa pomieszczenia kotłowni, wymiana stolarki drzwiowej, wykonanie nowych drzwi, wymiana stolarki okiennej, wykonanie nowych okien, malowanie ścian i sufitów pomieszczeń budynku, wykończenie ścian i posadzek płytkami ceramicznymi oraz wykonanie sufitów podwieszonych.

Zakres prac obejmują także roboty instalacyjne: wykonanie nowej instalacji elektrycznej odbiorczej i oświetleniowej z dostosowaniem do obowiązujących przepisów, wykonanie instalacji zasilającej centrale wentylacyjne, budowę instalacji zasilania klimatyzacji oraz innych urządzeń wynikających z modernizacji pozostałych instalacji budynkowych, montaż oświetlenia w pomieszczeniach objętych remontem, wykonanie instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku, instalacji wentylacji mechanicznej, instalacji wodno-kanalizacyjnej w pomieszczeniach kuchni i toalet w obrębie projektowanych pomieszczeń, instalacji ciepłej wody od bojlerów elektrycznych oraz rozbudowę istniejącego systemu monitoringu o 4 kamery.

Zespół boisk

Obecnie na terenie klubu znajduje się boisko o wymiarach ligowych 105 x 64 m, które posiada naturalną trawę i oświetlenie. Obok znajduje się wydzielone piłkochwytami, oświetlone boisko o wymiarach 60 x 30 m wyposażone w sztuczną nawierzchnię i drenaż. Oświetlenie obydwu boisk jest nieefektywne i nieekonomiczne, a drenaż dużego boiska nie funkcjonuje prawidłowo.

Prace przy boiskach obejmą: wykonanie drenażu dla boiska treningowego i boiska ligowego z włączeniem do zbiornika szczelnego, remont istniejącej podbudowy dla boisk treningowych i boiska ligowego, wykonanie nawierzchni dwóch boisk treningowych z trawy sztucznej 3 generacji, wykonanie nowej nawierzchni boiska ligowego z trawy naturalnej.

Przewidziano także roboty instalacyjne: wykonanie zasilania lamp oświetlających boiska oraz zasilania pompy do nawadniania boiska ze zbiorników, instalację dwóch zbiorników retencyjnych na wodę, instalację pompy, automatyki, połączenie zbiorników z siecią oraz wykonanie systemu zraszania boiska ligowego.

W ramach prac powstanie także mała architektura. Zaplanowano wygrodzenie obydwu boisk treningowych piłkochwytami z polipropylenu o wysokości 6 m, montaż 100 krzesełek dla widzów, montaż 2 zespołów ławek dla piłkarzy rezerwowych, ławek, zespołów koszów na śmieci, stojaków na rowery oraz platformy stanowiska do nagrywana meczów.

Koszt inwestycji:

5 mln zł brutto, w tym 2,5 mln zł brutto w 2023 r. oraz 2,5 mln zł brutto w 2024 r.

  • 100 tys. zł – środki własne budżetu Miasta Krakowa
  • 4,9 mln zł – środki z Rządowego Funduszu Polski Ład (Program Inwestycji Strategicznych – edycja czwarta – Polskie Uzdrowiska).

Więcej informacji o bazie sportowej WLKS Krakus Swoszowice. Szczegóły dotyczące postępowania przetargowego tutaj.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-15
Data aktualizacji: 2023-03-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź