Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Trasa 20. Cracovia Maraton

Przedstawiamy trasę 20. edycji Cracovia Maraton, która zostanie zorganizowana 23 kwietnia. Po raz kolejny rywalizacja odbędzie się na jednej pętli, a maratończycy zawitają też do Nowej Huty. Start i meta usytuowane będą w samym sercu Krakowa – na Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków stolicy Małopolski. Na liście startowej 20. Cracovia Maraton zostało już tylko kilkadziesiąt miejsc!

Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

W zasięgu wzroku maratończyków znajdą się nie tylko najważniejsze krakowskie zabytki – jak Wawel, Sukiennice czy historyczne budowle sakralne, ale także nowoczesne, charakterystyczne dla naszego miasta obiekty: TAURON Arena Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków czy kładka im. ojca L. Bernatka.

Trasa w dużej mierze pokrywa się z ubiegłoroczną, zaszło tylko kilka niewielkich zmian, jak przesunięcie startu i mety w stronę Bazyliki Mariackiej.

W Nowej Hucie uczestnicy imprezy po raz pierwszy pojawili się podczas czwartej odsłony Cracovia Maraton (w 2005 r.), a w 2018 r. powrócili tam po 5 latach przerwy. W trakcie pokonywania trasy 20. Cracovia Maraton zawodnicy przebiegną m.in. przez najbardziej rozpoznawalne miejsce w tej dzielnicy – plac Centralny im. Ronalda Reagana.

Pokonując królewski dystans, uczestnicy biegu zobaczą również największe krakowskie obiekty sportowe – oprócz TAURON Areny Kraków, stadiony miejskie: im. Henryka Reymana i Cracovia, halę 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych, a w tym roku też halę widowiskowo-sportową Suche Stawy w Nowej Hucie.

Tradycyjnie uczestnicy tegorocznej odsłony krakowskiego maratonu pokonają także spory odcinek przy rzece Wiśle i okrążą Błonia.

Trasa została pozytywnie zaopiniowana przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa i inne jednostki miejskie oraz policję. Posiada również atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz AIMS.

Na dystansie 42 km i 195 m tradycyjnie rywalizować będą też sportowcy z niepełnosprawnościami ścigający się na wózkach typu: hand bike, rim push i active wheelchair. Ze względów bezpieczeństwa, na trasę wyruszą 20 min przed biegaczami.

Szczegółowy opis trasy oraz plik z mapą do pobrania znajdują się tutaj.

Na liście startowej 20. Cracovia Maraton zostało już tylko kilkadziesiąt miejsc! Wpisowe zostało wniesione już prawie przez 6000 biegaczy – tyle wynosi tegoroczny limit startujących. Nie warto zwlekać. Zapisy prowadzone są tutaj.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-14
Data aktualizacji: 2023-03-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź